Kotelna
V bytovém domně našeho SVJ je kotelna kterou má v pronájmu firma se kterou máme smlouvu na dodávku tepla a TUV.Chtěli bychom tuto kotelnu provozovat sami,ale firma nám tvrdí,že to nelze,protože v kotelně jsou kotle o výkonu 110 kW a takovou kotelnu smí prý provozovat pouze firma.Jestli je možnost provozovat tuto kotelnu,tak za jakých podmínek.
Provozovat ji můžete, nepotřebujete jako společenství licenci – viz stránky Energetického regulačního úřadu v části „Teplo“, dále „Výkladová stanoviska vydaná do dne 18. srpna 2011“ – na str. 2: Společné stanovisko Energetického regulačního úřadu a Státní energetické inspekce k ustanovení zákona č. 458/2000 Sb., o podmínkách podnikání a o výkonu státní správy v energetických odvětvích a o změně některých zákonů (energetický zákon), ve znění pozdějších předpisů,pro hodnocení vydávání licencí. Tam najdete vše potřebné. Předpokládám, že se jedná o plynovou kotelnu což řeší ČSN 07 0703 Plynové kotelny. Podle této ČSN je kotelna nad 100kW je kotelnou III. kategorie a může ji obsluhovat jen topič, který má školení, přezkoušení a glejt. Pro vlastní provoz pak platí řada dalších zákonů a vyhlášek (jen zběžně: revize kotlů, revize plynu, revize komínů, emise, revize hasících přístrojů atd.)
Nerozumim tomu, proc ji pronajimate?! Pouze si najmete spravce, ktery bude za kotelnu odpovidat z provozniho hlediska.
Upravit tak, aby byl výkon kotlů pod 100kW. Např po zateplení by to nemělo ničemu vadit. Rovněž u teplé vody je s otazníkem, jestli není lepší mít v každém bytě bojler, než rozvod se zpátečkou, vodoměrem a dalšími ztrátami. Jen náklady na vodoměr jsou větší, než na bojler samotný… Rovněž zvážit, jak moc dobrý nápad to samostatné opečovávání je (vyhrazené zařízení, revize atp…)
Poslední komentáře