Koronavirus a dopad na SVJ a BD 3

Vložil Pavel, 20. Březen 2020 - 16:46 ::

Začínám dostávat nabídky na preventivní desinfekci společných prostor. Cena cca 8 až 10 tis. za jeden vchod o 24 bytech.

Podle Petra Arenbergera, ředitele FN Královské Vinohrady:

„Desinfekce slouží pouze k aktuální likvidaci viru na povrchu“

Zdroj:

https://video.aktualne.cz/…cc47ab5f122/?…

Na odhad, jak bude dlouho epidemie v ČR trvat, jsem zatím nenarazil. Na Slovensku určitá predikce je:

https://izp.sk/…3.2020_2.pdf

Protože u nás je poměrně, na rozdíl od Itálie a GB, omezen pohyb osob, tak při podobné predikci jako na Slovensku lze odhadnout, že epidemie odezní za 150 až 200 dní od prvního výskytu, tj. od 1.3.

Vzhledem k ceně, dlouhodobosti epidemie a praktické neúčinnosti desinfekce jsme nabídky neakceptovali.

Hodně optimismu a hezký den!

  • Koronavir

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Česká asociace úklidu a čištění (bez ověření), 20. Březen 2020 - 21:50
Vložil Ocenil (bez ověření), 20. Březen 2020 - 21:09

Uvedená cena je za jak dlouho a jak často? (jeden měsíc dvakrát denně?)

Vložil ... (bez ověření), 20. Březen 2020 - 17:53

Dle Wikipedie:
„Dezinfekce je ničení mikroorganismů – ne však nutně jejich spor – pomocí chemických a fyzikálních (např. UV záření, vysoká teplota) metod. Provádí se v místech se zvýšenými nároky na čistotu z důvodu minimalizace nebo zamezení výskytu infekcí (nemocnice, výroba potravin a léčiv). Dezinfekci lze také definovat jako Čištění předmětu od některých nebo všech patogenních organismů, které mohou způsobit infekci.“

Proto je dezinfekce společných prostor i přes skutečnost, že „slouží pouze k aktuální likvidaci viru na povrchu“ velmi důležitá. Snižuje totiž riziko vedlejší nákazy (běžného onemocnění), které v kombinaci s nemocí COVID-19 může být fatální (COVID-19).

Základní dezinfekci (včetně podlah) snad může provádět nasmlouvaná úklidová firma, popř. svépomocně.

Vložil 25Malý (bez ověření), 20. Březen 2020 - 22:26

Nemocniční desinfekční prostředek DESAM OX, 5litrový kanystr za cca 700 Kč, ředí se 1:10, 2× denně, dopoledne a večer se aplikuje na všechny plochy, na které se sahá: knoflíky výtahu, madla, kliky, zámky, schránky, víka popelnic apod. Aplikuje se ručním rozprašovačem, spotřeba cca 125 ml na jednu pochůzku v 6podlažním domě (= 1,75 Kč).

A kdo to dělá? Předseda a místopředseda. Členstvo o tom ani netuší, tedy kromě jemné vůně, která přetrvává ve výtahu.

Celkový postřik všech ploch od stropu po podlahu považujeme za neúčinnou zbytečnost.

Vložil desinfekce (bez ověření), 27. Březen 2020 - 7:25

25Malý – píšete, že ředíte 1:10 a používáte rozprašovač. Díval jsem se na „návod“, kde uvádějí ředění cca 1:100 a informaci kromě jiného, že se nemá dostat na kůži člověka. Prosím o info, jestli ředíte 1:10 kvůli větší účinnosti a dále když se použije rozprašovač, tak se přípravek rychle vypaří, že na předměty mohou pak lidé bez nebezpečí sahat nebo to po postřiku utíráte do sucha ? Děkuji za info.

Vložil ik (bez ověření), 21. Březen 2020 - 11:24

Přesně jak píšete, nemám nemocniční desinfekční prostředek, ale v týdnu a rovněž teď o víkendu do vědra dám horkou vodu a naliju savo (mám ho doma dost) a půjdu omýt madla, schránky, vypínače na chodbě a vstupní dveře. A samozřejmě to dělá jen ten, co je ve výboru (PS: ve výboru jsem jen proto, že hrozilo mít profesionálního správce, jelikož to nikdo nechtěl dělat.Tak se napodruhé našli, jak říkám, tři blbci kteří to vzali). Nikoho jiného to v domě zatím nenapadlo. Poznat se to dá, jelikož savo je poměrně dost dlouho cítit.

Vložil KI (bez ověření), 23. Březen 2020 - 19:02

Lze měnit stoupačky v SVJ v dnešní době? Za jakých podmínek?Existují rizika?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".