Kolik žalob podáváte?
Podáváte na každého neplatiče samostatnou žalobu (aby si advokát více vydělal), a nebo jednu žalobu na všechny neplatiče dohromady (aby neplatiči nebyli nad míru nezbytnou zatěžováni náklady řízení)?
na dlužníka nepodáváte žalobu, ale platební rozkaz. Ten je tak jednoduchý, že na to kromě elektronického podpisu (300Kč/rok) potřebujete jen selský rozum (je to on-line formulář na webu) vyplníte, zaplatíte poplatek a čekáte. Dlužník zaplatí, nepodá odpor – máte exekuční titul, podá odpor – pak teprve můžete použít advokáta. no a pak každý okresní/obvodní soud = jiné požadavky, podklady atd.
Na každého dlužníka musíte podat zvláštní žalobu. Jeho dluhy ale můžete spojit dohromady, k čemuž i dochází a dokonce můžete žalobu aktualizovat.
Např. vám dlužník dluží 15000 Kč, zažalujete a než je vydán platební rozkaz resp. nařízeno jednání, dluží už 24000 Kč, tak žalobu aktualizujete.
„Na každého dlužníka musíte podat zvláštní žalobu.“
Nemusíte. Soudy běžně řeší žaloby na více (i hodně) dlužníků. Ze zdejší diskuse plyne, jak nízké právní povědomí panuje v České kotlině.
Můžete nám to vysvětlit?
Samozřejmě, že když mám jako věřitel více spoludlužníků nebo ručitele, zažaluji jednou žalobou všechny.
Ale jak můžu jednou žalobou zažalovat více dlužníků?
Autore – 200 Kč (bez ověření), používáte někdy mozek?
Jedná se o samostatné právní případy, takže advokát ""musí"" na každého případného neplatiče sepsat samostatnou žalobu.
Toto je ukázka, jací pologramotní jedinci sedí ve výborech SVJ a spravují mnohamiliónový majetek.
samozřejmě každýmu advokátovi za každý případ samostatně. Náklady řízení maximalizujeme. Je to forma trestu / pomsty.
Poslední komentáře