Kdo se účastní zasedání shromáždění?
Justin zde prosazuje tezi, že zasedání shromáždění vlastníků jednotek se účastní ti, kdo jsou zapsáni v katastru (k datu konání nebo k datu předcházejícímu konání, to zcela neupřesnil).
Situace: Všichni vlastníci zemřou (v malém domě nijak výjimečná situace). Katastr má dost času a ještě po několika (mnoha) letech jsou zapsání mrtví vlastníci.
Dotaz: Kdo se zúčastní zasedání shromáždění vlastníků jednotek?
- Anonymous: „Justin zde prosazuje tezi, že zasedání shromáždění vlastníků jednotek se účastní ti, kdo jsou zapsáni v katastru …“
Anoymous je blb, lhář a provokatér. Nikdy a nikde jsem nenapsal takovou pitomost.
Existuje přece:
- správce pozůstalosti po zemřelém vlastníkovi jednotky,
- společný zástupce manželů kteří mají jednotku v SJM,
- zákonný zástupce nezletilého vlastníka jednotky,
- opatrovník nesvéprávného vlastníka jednotky,
- společný zástupce spoluvlastníků jednotky,
- zmocněný zástupce vlastníka jednotky,
- správce majetku nezvěstné osoby,
- správce konkursní podstaty,
- atd.
- Anonymous: „Všichni vlastníci zemřou … Kdo se zúčastní zasedání shromáždění vlastníků jednotek ?“
§ 1677 (1) Povolal-li zůstavitel správce pozůstalosti nebo vykonavatele závěti, spravuje pozůstalost až do potvrzení nabytí dědictví správce pozůstalosti, jinak vykonavatel závěti. Nepovolal-li zůstavitel žádného z nich, spravuje pozůstalost dědic; je-li dědiců více a neujednají-li si nic jiného, spravují pozůstalost všichni dědicové. (2) Je-li pro to vážný důvod, nařídí soud jiné opatření. |
Z uvedeného plyne, že dědic je – po celou dobu do potvrzení nabytí dědictví – oprávněn ke správě pozůstalosti. Tedy je oprávněn i k účasti na rozhodování nejvyššího orgánu SVJ. Takže je jasné kdo se zúčastní zasedání shromáždění po smrti vlastníka jednotky. Při tom je bezvýznamné, že v katastru je stále zapsaný zemřelý vlastník.
- Je tedy nepravdivé naivní tvrzení „Musí se počkat, až se vyřeší děd. řízení.“
- Je také naprosto bezvýznamné jak dlouho potrvá vyřizování dědictví. Vždy zde bude existovat osoba/osoby vykonávající správu pozůstalosti, i kdyby dědické řízení trvalo 20 či více let.
- A kdyby snad zemřeli všichni dědicové, pak jednotka připadne jako odúmrť České republice; ta se ujme svých vlastnických práv prostřednictvím úřadu UZSVM.
Justitianus
Nikdo. Tam, kde všichni zemřou, by jenom blb svolával shromáždění. Musí se počkat, až se vyřeší děd. řízení. Vy patrně máte pocit, že svými nesmysly budete řídit všechny diskutujíci. Víte, kdo se tak chová? Psychopat.
„Musí se počkat, až se vyřeší děd. řízení.“ (Vložil . (bez ověření), 25. Červen 2023 – 17:46)
Jistěže. A to může trvat dvacet, ale taky výrazně více roků.
Něco použitelného byste tam neměl?
Mám. Svolejte shromáždění mrtvých vlastníků. Vymýšlíte nesmyly, děd. konání netrvá 20 let. Ano, může trvat pár měsíců. Pokud je ovšem něco nutné okamžitě řešit, tak od toho je stat. orgán. Nebo umřeli i členové stat. orgánu? Vy jste fakt pako. Ale pobavil jste mne, směji se nahlas.
„Nebo umřeli i členové stat. orgánu?“ (Vložil . (bez ověření), 25. Červen 2023 – 21:41)
Jistě že ne, to není možné. Členové stat. orgánu jsou nesmrtelní.
Ročně v ČR umře ~100 000 lidí, ale členovů stat. orgánu se to netýká.
Navrhnu Vás na Nobelovu cenu, mysliteli.
Tady je kandidátem na Nobelovu cenu Anonymous,. Jeho diskusní náměty jsou nepřekonatelné. Tento člověk má společensky, možná i politicky nevyužitý potenciál a to je veliká škoda.
Poslední komentáře