jak zateplit byt
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak zateplit byt o výměře 64m.je to starý cihlový dům se 16ti byty. okna jsou na východní stranu. v poslední místnosti se nám tvoří plísen a bohužel se tu neudrží teplo.byt je pod půdou, tak snad jestli by pomohly stropní polystyrenové kazety.
Dobrý den,
zabývám se vniřním zateplením s unikátní termoaktivní
izolací.Chcete-li získat více informací,tak mě kontaktujte na e-mail:pdluba@seznam.cz
Děkuji L.Šafařík
Nedávno jsem řešil to stejné a vyřešil to zateplením z půdy vatou (rozměry : 100×60×4 cm) ve 2 vrstvách přes spáry a zatím mám doma tepleji o 3 stupně a topím na trojku místo čtyrky ale jak to bude s tou plísní sem zatím nezjistil jsou to 3 týdny co jsem tu vatu položil (přes celý byt)
Dobrý den,
provádíme vnitřní zateplení systémem Aero-Therm.Jedná se o stěrkový
aerogel.Unikátní materiál na plísně,nižší vytápění – úspora
energie.Aplikuje se jak lokálně i celoplošně.Žádné nákladné
technologie,stačí aplikovat 1mm aerogelu na stěnu či strop.
O „zázračných“ nátěrech se skleněnými kuličkami jsem psal zde: http://www.portalsvj.cz/…exnim-tmelem#…
Pro všechny kteří zde tento produkt nabízejí mám prosbu: Dejte odkaz na výsledek měření, nebo seriózní protokol ze státní zkušebny, nebo odkaz na nějakou vědeckou práci (či diplomovou) která měřila účinek tohoto nátěru a dospěla k nějakým výsledkům.
Děkuji.
lake
Pokud chcete zateplit stěny, můžete zkusit materiál TK-THERM. Je sice poněkud dražší, ale jsem s ním zatím spokojen. http://www.zelenyraj.cz/…rm/tk-therm/
- kde se plíseň tvoří (kolem oken, v ploše stěny, na stropě)
- zkuste odhadnout z čeho jsou konstrukce stěny (zde podstatná tloušťka stěny a typ cihel, v případě, že bude tloušťka cca 375mm+omítky nebo menší budou to zřejmě dutinové cihly nebo tvárnice, když bude větší tak pravděpodobně plná cihla, zkuste případně upřesnit, kdy byl dům postaven), stropu (zde bude rozhodující zejména co je na stropě položeno, zda je to násyp, někdy jsou násypy přebetonované, nebo jsou na ně položené půdovky, případně zda tam později nebyla položena tepelná izolace), oken (zda jsou měněná nebo původní, pokud původní zda mají ve spáře mezi křídlem a rámem těsnění).
Jinak zateplení stropu bych raději řešil ze strany půdy volně položenou tepelnou izolací. Poměrně dobré zateplení bude cca 200 mm minerálních vláken, doporučuju kvůli případnému prochlazování zakrýt textilií, cenově cca 300 kč/m2 za materiál (na internetu půjde určitě sehnat za nižší ceny, bral jsem základní ceníkovou cenu výrobce). Nevýhodou bude slabé místo v návaznosti na stěnu. Je to sice drazší než kazety (odhaduju, že ty vyjdou i s lepidlem na cca 100kč/m2), ale úspora bude nepoměrně vyšší. Případná výměna oken bez debat pomůže, ale počítejte s nárůstem vlhkosti vnitřního vzduchu, tj. větší náchylnost k vzniku plísní či kondenzace na povrchu konstrukcí v případě, že zůstanou v původním stavu. Pokud byste k výměně oken přistoupili bez výhledu, že bude dům zateplen doporučuju důsledně vyřešit zateplení detailu špalet, jinak bude prochládat stěna kolem rámu. Zateplení stěn je vhodnější řešit z vnější strany, vnitřní zateplení by bylo v určitých případech možné také, podívejte se zde do diskuze. tp.
Novinkou v dnešní době je nově vyvinutá technologie vnitřního zateplení aplikací Aero-Therm.Zvyšuje povrchovou teplotu stěn a podhledů,úspora energie,použití na místa napadené plísní,navíc žádná složitá technologie.Jedná se o unikátní materiál,který spojuje technologie 3M skleněných mikrokuliček s nanotechnologií aerogelu.Doporučuji.
Otázka je spíš „Jak zateplit dům“. Individuálně pomůže výměna oken za plastová.
Poslední komentáře