Vložil admin, 10. Únor 2010 - 20:06

Dobrý den,

takový byl i původní záměr, ale netušil jsem, zda o to bude zájem. Přecijen to vyžaduje zakoupení čtečky, kde ty nejlevnější nové se pohybují s cenou něco přes 1000 Kč. Starší (repasované) kousky většinou asi nebudou USB a tedy do současných notebooků je bude problém připojit.

Problém je, že žádnou čtečku nemám a tedy nemám možnost to prakticky zkoušet.

Čtečky jsou několika typů dle způsobu připojení k počítači. Jeden druh simuluje klávesnici. Tedy po přečtení čárového kódu se stane prakticky totéž, jako by uživatel stisknul dané klávesy s čísly u kódu. Tento druh má výhodu ve snadné použitelnosti i v programech, které se čtečkou přímo nepočitaly. Ale zase program nemůže s jistotou odlišit, co píše uživatel na klávesnici a co snímá čtečka. Zvláště v případě, že uživatel píše na klávesnici v době snímání kódu.

Další druhy se připojují přes sériový port, který zase dneska běžné počítače již nemívají. Často se používá v pokladních systémech.

Nové typy se připojují přes USB a simulují sériový port nebo klávesnici.

Program by tedy buď musel podporovat jen některé typy nebo by to bylo třeba zkoušet na více typech čteček.

A poslední problém je, že čtečka vyžaduje typicky nějaké základní nastavení. Neříkám, že je to nějak extra složité. Ale přecijen to vyžaduje nějaké znalosti počítačů. Manuál myslím částo bývá v angličtině apod. Otázka je, zda by našel někdo, kdo by to nastavil. Ale na druhou stranu použití čtečky má smysl u velkých SVJ, kde je zase spousta lidí a tak by se vždy někdo najít mohl.

Mohu tedy zkusit podporu čtení čárových kódů pomocí čtečky emulující klávesnici udělat, ale nemohu vyzkoušet, zda to bude fungovat reálně se čtečkou.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.