Vložil Zdenek 22, 10. Říjen 2024 - 9:25

Proč by výbor měl mít „neosobní“ e-mail?

  1. Do e-mailové adresy SVJ by měli mít přístup všichni členové výboru, protože všichni členové výboru by měli být informováni, co se komunikuje mezi členy a SVJ. Navzájem by si pak měli dohodnout, kdo který dotaz či podnět vyřídí.
  2. Tato adresa SVJ pak může být stálá, nezávislá na tom, kdo je zrovna ve výboru či předsedou. Tak jako u jiných právnických osob.
  3. Neosobní e-mail SVJ nevylučuje, že každý člen společenství, tedy i členové výboru, mohou mít svou osobní adresu.

K tvorbě, připomínkování a schvalování stanov:

  1. Návrh stanov předkládá výbor (obvykle předseda), a ten by měl dobře vědět, co a hlavně proč ve stanovách je. Stanovy by měly být transparentní, srozumitelné a hlavně „přátelské“ k členům SVJ. Pokud výbor předloží členům nějaké „obecné stanovy“ od právníka, ve kterých ani pořádně neví, co a proč v nich je, tak je na problém zaděláno.
  2. Návrh stanov je zapotřebí v dostatečném předstihu předložit členům k připomínkování. Klidně i 2 měsíce před schvalováním. A to v elektronické podobě (nejlépe odkazem do vhodného sdíleného prostoru) a pro ty, kteří nejsou „elektroničtí“, nabídkou listinné podoby v místě sídla SVJ (v domě). Podmínkou vůbec akceptování připomínky musí být její odůvodnění!
  3. Pokud jsou splněny 2 shora uvedené podmínky, věřte mně, že připomínek bude minimum. Zjevné chyby a užitečné připomínky může výbor zapracovat do návrhu a řekněme 14 dnů před schvalováním uložit do sdíleného prostoru výsledný návrh s akceptovatelnými (odůvodněnými) připomínkami.
  4. Na shromáždění se už žádné připomínky nepřijímají, na shromáždění se hlasuje o konečném návrhu stanov a konečných připomínkách.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.