Váš dotaz obsahuje řadu nejasností a nepřesností a je ppatrné, že se ještě vůbec neorientujete v záležitostech osob. vlastnictví bytů (OV).Vaše SVJ vzniklo zřejmě na základě převodů jednotek z původ. vlastníka SBD do OV původních členů SBD. „Nájemníci“ jsou zřejmě stále členy SBD.
Neuvádíte jaký je spoluvlastnický podíl SBD v SVJ ani zda ho tvoří všechny vchody společně, nebo je každý vchod samostatné SVJ. To je rozhodné proto,kdo vlastně rozhoduje ve věcech společ. částí domu (SČD)a jejich správy, kterou zřejmě vykonává nadále SBD. Zřejmě má SBD stále více jak 75% spoluvlst. podíl na SČD a nechává vás „plácat se“ v důsledku neznalostí. Lze soudit to soudit z „SBD nám přikázalo“. Pojem důvěrník, u vás asi stále přetrvává z období socializmu.
K výměně vchod. dveří :
Nejdříve by bylo vhodné abyste se seznámili se zákonem o vlastnictví bytů č.72/1994 a udělali si jasno v jakém právním stavu vaše „SVJ“ vlastně je a kdo vykonává funkci statutárního orgánu SVJ. Uváděné varianty tech. řešení výměn vchodových dveří a rozhodnutí pro některou z nich jsou toho také důkazem, ale i „odborný přístup k tech. řešení“ ze strany spoluvlastníka a vašeho správce SBD.
O konečném tech. řešení „vchodu“ by se mělo rozhodovat podle právního stavu (co tvoří SVJ, jeden nebo více vchodů ?). Návrh by bylo vhodné konzultovat na příslušném stavebním úřadu proto, jaká forma žádosti či oznámení z důvodů „změny vzhledu“ stavby bude či nebude třeba(domu). Stavební zákon č.186/2006 Sb je podobně jako ZoVB ukázkou práce jeho tvůrců a našich zákonodárců. Mnohý stavební odborník s ním má problém, natož laik. Navíc „vykladěčem“ jeho § jsou v 1. instanci příslušné stavební úřady (jeho úředníci,kteří si mohou vykládat § i podle své představivosti či fantazie, pokud nejsou dostatečně znalí).
Hodně sil a pevných nervů pro soužití v SVJ přeje
Kolář
Poslední komentáře