námitky ke způsobu a obsahu vyúčtování
Zdravím. v aktuálním znění §8/1 se uvádí
„Případné námitky ke způsobu a obsahu vyúčtování předloží příjemce služeb poskytovateli služeb do 30 dnů od doručení vyúčtování, popřípadě doložení podkladů podle odstavce 1. Nepředloží-li příjemce služeb námitky v této lhůtě, platí, že se způsobem a obsahem vyúčtování souhlasí. Včas uplatněné námitky musí poskytovatel služeb vyřídit do 30 dnů od jejich předložení“
Co znamená tučně označené? Znamená to, že se do budoucna převrací postup prosazovaný Nejvyšším soudem (soudci 26Cdo ve svých judikátech) a to, že bez ohledu na to zda příjemce služeb podal námitky včas nebo vůbec, je předpokladem prvním uvedení potřebných náležitostí a druhým správné vyčíslení?
Když tedy příjemce nepředloží námitky (nikoli svévolně ale třeba ze zdravotních/ hospitalizačních/ detenčních či jiných omluvitelných důvodů) proti vyúčování, které kde se požaduje vyrovnání ve výši X-násobku nákladů v zúčtovacím roce (příkladně u nás neustále do nedoplatku přičítají nezaplacené zálohy ze všech minulých let až do data vzniku SVJ s tím, že když to zaplatí dotyčný, tak teprve pak slibují vrátit přeplatek), že je příjemce povinen ten X-násobek zaplatit, protože dle znění §8/2 věta druhá s „…obsahem vyúčtování souhlasí…“?
Hrůza
Poslední komentáře