Vložil Justitianus, 20. Říjen 2020 - 11:08

Radka2222 zde opět píše hlouposti, jako obvykle.

  • Podle § 1183 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb. platí, že vlastník jednotky se zdrží všeho, co brání údržbě, opravě, úpravě, přestavbě či jiné změně domu nebo pozemku, o nichž bylo řádně rozhodnuto; jsou-li prováděny uvnitř bytu nebo na společné části, která slouží výlučně k užívání vlastníka jednotky, umožní do nich přístup, pokud k tomu byl předem vyzván osobou odpovědnou za správu domu.

Vlastník bytu ovšem není povinen vpustit do svého bytu kohokoliv. Jestliže je u toho přítomen např. člen výboru, kterého vlastník bytu osobně zná, je to v pořádku. Ale u cizích neznámých řemeslníků může vlastník bytu požadovat, aby mu SVJ předem sdělilo osobní údaje osob, které mají provádět práce uvnitř bytu. A samozřejmě má právo zkontrolovat si (předložením občanského průkazu) zda ta osoba je oprávněna vstoupit.

Na tom požadavku není nic neobvyklého. A SVJ je povinno takovému požadavku vyhovět. Nebo bude muset člen výboru u toho být přítomen, aby se za cizího pracovníka zaručil.

Každodenně čteme o vetřelcích, kteří se vloudili do bytu seniora pod záminkou „opravy elektroměru“, „odečítání vodoměru“, „kontroly zabezpečení bytových dveří“ „slevy na pojištění bytu“ a podobně. Byly případy vykradení více bytů v době, kdy se v domě pohybovaly cizí osoby při provádění rozsáhlejších prací s přístupem do bytů (výměna radiátorů, vodoměrů, vodovodního potrubí, odpadního potrubí, oken).

Je-li vlastník ostražitý, nelze mu to vyčítat.

Justitianus

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.