Vložil Justitianus, 12. Duben 2020 - 12:11

Píšete že jde o „rekonstrukci“. To je ovšem pojem který byste používal jedině při výpočtu výše daně z příjmů, viz § 33 odst. 2 zákona o daních z příjmů. Vám jde ale o něco zcela jiného – o stavební činnost. Takže popis úprav bytu slovem „rekonstrukce“ nemá pro Váš dotaz žádný smysl.

To, co budete provádět, je z hlediska stavebního zákona stavební úprava. To je ten správný název, viz definice uvedená v § 103 odst. 1 písm. (d) zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon:

183/2006 Sb.
§ 103
Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení

(1) Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují (…)

c) udržovací práce, jejichž provedení nemůže negativně ovlivnit zdraví osob, požární bezpečnost, stabilitu, vzhled stavby, životní prostředí nebo bezpečnost při užívání a nejde o udržovací práce na stavbě, která je kulturní památkou, 

d) stavební úpravy, pokud se jimi nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění se vzhled stavby ani způsob užívání stavby, nevyžadují posouzení vlivů na životní prostředí11) a jejich provedení nemůže negativně ovlivnit požární bezpečnost stavby a nejde o stavební úpravy stavby, která je kulturní památkou, (…).

Pokud Vaše „rekonstrukce“ bude spadat pod citovaný popis činností, pak nemusíte jednat se stavebním úřadem – a proto nepotřebujete ani získat souhlas SVJ. Pro jistotu se ještě přesvědčte jaké povinnosti má vlastník jednotky podle stanov SVJ při stavebních úpravách svého bytu.

Justitianus

P.S. Není pravdivé Vaše tvrzení, že souhlasu je zapotřebí „při zásahu do společných prostor“. Souhlasu je zapotřebí při zásahu do společných ČÁSTÍ, bez ohledu na to zda se nacházejí ve společných prostorách, nebo uvnitř bytu.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.