- Podle směrnice Evropského parlamentu 2018/2002 příloha VIIa odst. 2 platí, že od 1. ledna 2022 bude poskytovatel služby vytápění povinen „poskytovat informace o vyúčtování nebo spotřebě založené na dálkových odečtech alespoň jednou za měsíc“. A to alespoň v průběhu topného období.
Zatím to zde nikdo nenapsal, ale je třeba si uvědomit co to znamená ve skutečnosti; požadavek směrnice č. 2018/2002 lze totiž splnit pouze jediným způsobem: minimálně jednou měsíčně proběhnou odečty všech indikátorů a každý měsíc se provede kompletní rozúčtování a vyúčtování nákladů na vytápění pro všechny vlastníky jednotek.
Jedině tak je totiž možné získat směrnicí požadované „informace o vyúčtování“ každý měsíc.
Pojďme se podívat kolik tato bruselská fantasmagorie bude stát každého z nás. Protože nelze věřit bruselské pohádce o tom, že to bude SVJ či externí odečítatel/rozúčtovatel dělat všechno „úplně zdarma“.
Za odečet jednoho indikátoru (včetně rozúčtování pro dům) si ISTA
účtuje asi 50 Kč. Pro třípokojový byt to dnes činí 50×4 = 200 Kč ročně. ruselští byrokrati předepisují měsíční frekvenci odečtů, rozúčtování a vyúčtování. Topná sezona má 9 měsíců (od září do května), bude se tedy vše provádět devětkrát každý rok. Takže podle bruselských Ajnštajnů zaplatíte namísto 200 Kč za rok částku 9×200 = 1800 Kč ročně. <A co za to dostanete? Dostanete každý měsíc čísílka, která Vám neušetří ani korunu z těch 1800. A k tomu navíc prý bude hezký graf (který se vůbec nedá sestavit, jak jsem napsal v jiném příspěvku). |
No neberte to za tu cenu! Tak co, budete příště zase volit eurohujery?
Justitianus
Poslední komentáře