Vložil anonPa (bez ověření), 21. Leden 2020 - 7:26

Souhlas, jen si dovolím Vaše vysvětlení doplnit:

Nezáleží na vlastnictví měřidla, ale na tom, k čemu je používáno (na jejich významu). Zákon o metrologii neukládá povinnosti vlastníkovi měřidla, ale tomu, kdo ho užívá. Pokud by přišel ČMI na kontrolu bytových vodoměrů, nebude v případě nedodržení předpisů pokutován vlastník vodoměru, ale SVJ, které ten vodoměr použilo při dodávce služby k rozúčtování nákladů.

Je ovšem nešťastné, pokud jsou vlastníky bytových vodoměrů vlastníci bytů, což zřejmě ve většině starých SVJ podle prohlášení vlastníka je. Je téměř nemožné, aby SVJ (které tyto vodoměry užívá a za správnost měření je odpovědné) zajistilo, aby si všichni vlastníci vodoměry nechávali pravidelně ověřovat resp. pravidelně měnit (za ověřené). Navíc, vodoměry by měly být stejného typu,…

Jak píšete, je to nelogické, doplňuji, spíš nesmyslné. Je to, jako kdyby nám ti dodavatelé plynu, elektřiny,.. prodávali energie na základě údajů měřidel, které bychom vlastnili my a metrologicky zajišťovali jejich správnost měření.

Řešením je:

  • nejdříve změnit prohlášení vlastníka, tj. vyjmout vodoměry ze součástí bytu; následně o vodoměry pečuje SVJ – myslím by žádný vlastník mít výhrady neměl, naopak – řešení podle všech pravidel
  • SVJ (se souhlasem shromáždění) si všechny ty vodoměry vezme do péče, nechává měnit hromadně,.. následně, popř. při nějaké podstatné potřebě změny v prohlášení vlastníka povést i tuto změnu – řešení myslím často používané (ne úplně správné) – rozumným vlastníkům bytů (i vodoměrů) by též mělo vyhovovat

Hezký den, Pavla

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.