Zamyslete se, zda antény nějak neohrožují dům, jeho obyvatele nebo cizí lidi. Hlavním nebezpečím antén, hned po jejich pádu se střechy na chodník, je nebezpečí zavlečení bleskového výboje do domu a do bytů.
Výbor by měl přísně dodržovat termíny a obsah pravidelných kontrol, revizí, inspekčních zkoušek aj. U hromosvodu je interval 2 roky (vizuální kontrola) a 4 roky (pravidelná revize). Výsledkem takové prohlídky je protokol, který celkem polopaticky napoví, zda antény a jejich svody někoho neohrožují.
Jestli jste revizi dlouho neabsolvovali, pak vám kontrolor sdělí, že například dříve požadované pospojování antén se soustavou bleskosvodu je přímo škodlivé! A měl by vás donutit si pořídit aspoň jednoduchý projekt na změnu hromosvodu do podoby podle soudobých požadavků.
Když vysvětlíte spoluvlastníkům, jaká rizika staré antény a svody představují pro spolumajetek, ale i pro ně samé a pro jejich přijímače, možná si pořídí pokojovou anténu. Tím zároveň odpovídám na třetí dotaz: Pokud váš dům neleží zrovna někde v Brdech na samotě, pravděpodobně vám pokojovka poslouží.
V opačném případě povolejte anténáře, ať dodají funkční anténní soustavu a k záruce na své dílo ať přiloží i výchozí elektro a hromosvodnou revizi.
O revizích si po večerech čtěte zde: http://ezs201809.pronasdum.cz/index.php…
Poslední komentáře