Pane Patočko, děkuji. Pomohl jste mi jednodušeji najít v tom srovnání, tedy v nové verzi metodického pokynu, odpověď MMR na havárii v mém laickém modelu rozúčtování našeho domu. Mám na vás, jako experta přes rozúčtování a vyúčtování, který (předpokládám) v autorství vyhlášky 269/2015 Sb. nemá prsty, dotaz.
Jaký je váš názor na to, jak vysokou šanci má konečný spotřebitel s rozumem průměrného člověka, zde bych se nebála ani ;-) nadprůměrného člověka, zkontrolovat si svůj účet za odebrané teplo?
Já jsem po několika pokusech o namodelování domu, v němž bydlím, dospěla k závěru, že šance se limitně blíží nule. Nebo si vyžádá tolik času a úsilí, že náklady na kontrolu převýší náklady na vyúčtované teplo. To se na tom MMR snad opravdu zbláznili. Mně vychází při poměru ZS:SS 50:50 téměř polovina bytů mimo limity. Když namodeluji rozúčtování a vyúčtování podle příkladu č. 2 v metodickém pokynu, tak po prvním výpočtu mi vyjde, že na tu polovinu „průměrných“ už skoro nezbývá co zaplatit. Iterace jsou ;-) fajn nápad MMR, ale pro občana, ať s rozumem průměrného nebo podprůměrného nebo nadprůměrného člověka, který si chce jen jednoduše zkontrolovat svůj účet, by byl srozumitelnější odkaz na věštění z koule.
Poslední komentáře