Víte,
nevím jakými úvahami jste byli vedeni, že stojíte „pouze“ před problémem, jaký zvolit výkon. Třeba jste si ostatní problematiku vyjasnili a jde Vám pouze o výkon.
Přesto navrhuji (znovu) zvážit:
1)současnou cenu za GJ. Vhodným nastavením smlouvy s dodavatelem lze cena snížit. Nic Vás to nestojí, jen čas. Potom Vám vyjde jinak úspora a návratnost.
2)současnou potřebu GJ. U nás máme 6 vchodů o 141 jednotkách. Spotřebu tepla pro vytápění a ohřev TUV jsme měli za rok 2014 2 596 GJ. Když vynásobím Vaši spotřebu 804 GJ našimi 6 vchody, tak mi vychází 4 824 GJ tj. 1,85 násobek. Osobně bych nejdříve řešil Vaši velkou spotřebu GJ a potom se teprve zajímal o případnou kotelnu a následně řešil výkon kotlů. Při úspoře GJ Vám ale zase vyjde jinak úspora a návratnost.
3)odhad budoucích nákladů. Jak už bylo uvedeno, kalkulace vypadá podhodnoceně. Při jedné nabídce jsem se toho šejdíře nabízejícího supervýhodné kotle ptal, kolik jsou v kalkulaci odpisy. Řekl mi, že kalkulace je udělaná jen na skutečný pohyb peněz. No, odpisy skutečně neznamenají momentální pohyb peněz. Ale pomocí odpisů se šetří na budoucí GO i úplnou výměnu kotlů. A to za několik let určitě nastane. Nevím, jak reálné jsou v nákladech údržba, opravy, revize atd. To vše má současný dodavatel zakalkulováno. Pokud zreálníte odhad budoucích nákladů vyjde jinak úspora a návratnost.
4)provoz kotelny. Nevím zda chcete kotelnu kompletně pronajmout a nechat provozovat jiným subjektem. Nebo ji bude obsluhovat někdo z domu. Ten asi bude chtít odměnu. Měl by být také nějaký zástupce, který na kotelnu dohlédne v případě indispozice kotelníka. Záleží na výkonu kotlů, v jakém režimu se kotelna bude provozovat.
Řada dalších záležitostí zde již zazněla. Rozhodně bych byl velmi opatrný. Pečlivě nastudujte § 159 NOZ.
Hezký den!
Pavel
Poslední komentáře