Vložil lake, 30. Leden 2014 - 16:01

Pane Kruppe, já vím přesně jak to funguje ve skutečnosti. A co Vy? Co tedy radíte tazateli konkrétně v jeho konkrétní situaci – mimo to, co zde bylo už řečeno?
--------------------------------------------------------------------------

Obvyklý a doporučený postup při převzetí správy domu společenstvím je známý: NESPĚCHAT !!!. Je třeba mezi původním a novým správcem dohodnout harmonogram přechodu správy domu, protože ZoVB toto neřeší ani slovem. Ale tazateli to nemá cenu teď vysvětlovat, protože je v situaci v jaké je: výbor spěchal za každou cenu, nenechal doběhnout správu domu ani do 31.12.2013, se správcem jednali netakticky a bez oprávnění od vlastníků. Toto je výsledek.

Snažím se tazatele varovat před přílišnou aktivitou. Ta totiž bude po zásluze potrestána. Pokud se výbor bezhlavě hrne do věcí, do kterých mu nic není, a které neuměl od března 2013 vyřešit, skončí to tím, že VŠICHNI v domě budou nadávat na členy výboru.

Opakuji: vše minulé s bývalým správcem si musí vyřídit vlastníci jednotek sami za sebe. SVJ k tomu není oprávněno. Pokud vlastníci nemají vzájemné vyrovnání uvedeno v kupních smluvách, nikdo za ně nebude tahat kaštany z ohně. Vlastníci si mohou najít právníka, či jinou osobu, které vystaví plnou moc. Něco to bude stát.

Nedoporučuji, aby se v tom hrabal výbor a SVJ tazatele. Očividně nemá k tomu zkušenosti ani znalosti. Neví ani že není v právním vztahu s bývalým správcem, pokouší se mu rozkazovat bez smlouvy, nezná obsah smlouvy mezi městem a bývalým správcem, nezná obsahy kupních smluv k bytům.

Proto radím tazateli, aby se nemíchal do věcí, které neuměli či nemohli ve výboru od března 2013 zdárně vyřešit. Poraďte mu lépe, umíte-li.

lake

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.