Děkuji za upřesnění. Takže podle Vašeho líčení platí:
- Dříve se náklady vytápění rozúčtovaly podle vyhlášky č. 372/2001 Sb. (buď podle započitatelných podlahových ploch, nebo podle náměrů s použitím koeficientů pro korekci tepelných ztrát místností).
- Nyní se přešlo na přímou dodávku tepla přes měřidla (kalorimetry).
Takový postup je možný, jestliže jednotlivé byty jsou napojeny jako oddělené etážové okruhy s jediným vstupem a výstupem topné vody. Přímá dodávka energie je podmíněna uzavřením soukromoprávních smluv se všemi vlastníky jednotek v domě.
V tomto případě SVJ nezajišťuje pro byty službu „vytápění“ podle vyhlášky č. 372, nýbrž dodává každému vlastníkovi tepelnou energii přes měřidlo; ten pak hradí úplatu za odebrané teplo v kWh bez jakýchkoliv korekcí.
Dalo se s naprostou jistotou čekat, že vámi zvolený způsob měření a účtování přinese vysoké rozdíly v platbách. Vždyť rohový byt pod střechou může mít potřebu tepla k vytápění ve výši i trojnásobku středového bytu!
Jestliže se vám zvolený způsob nelíbí, nic nebrání, abyste přešli na rozúčtování podle vyhlášky č. 372/2001 Sb.. Náměry kalorimetrů nebudou sloužit jako fakturační údaje, nýbrž použijí se k rozúčtování služby „vytápění“ podle vyhlášky, s využitím příslušných korekčních koeficientů.
lake
Poslední komentáře