Evelyn,
nevím přesně, kdo je „správce Life“, ale rozhodně bych mu nesvěřil vedení účetnictví a nenechal bych si od něho radit v daních. Nevyzná se v tom.
1)není pravda, že úroky z běžného účtu jsou od daně osvobozeny, tyto úroky vůbec nejsou předmětem daně (§ 18/4/c ZDP). To je častá chyba laiků, ale dopad do daní nemá. U laiků to lze tolerovat, u někoho, kdo vede účetnictví jiným společnostem bych to netoleroval.
2)paragrafem 38/7/a se asi myslí § 38m/7/a ZDP
3)časové rozlišení je účetní institut a samozřejmě nemá vazbu na povinnost podávat či nepodávat daňové přiznání. To už je závažná věcná chyba.
4)korunu tomu dodává tvrzení, že se u SVJ nepoužívá časové rozlišení. SVJ účtuje podle vyhlášky č. 504/2002 Sb., která definuje skupinu 38 Přechodné účty aktiv a pasiv. Podrobnosti jsou v ČÚS 411 bod 4.8. Pokud je věcná náplň pro časové rozlišení, musí ho SVJ uplatnit.
Doporučení: sežeňte si někoho, kdo se podívá jak to „správce Life“ účtuje. Mohou tam být i jiné chyby.
Hezký den!
Pavel
V OR je Life profit s.r.o. s IČ 274 96 082.
Dosud nemá uloženou účetní závěrku za rok 2011, čímž porušuje několik předpisů.
Ještě nikdy toto s.r.o. neuložilo zprávu o vztazích, čímž opakovaně porušuje § 66a/9 Obchodního zákoníku.
Nevím, zda své povinnosti „pouze“ nezná nebo je úmyslně porušuje. Rozhodně bych si takovou osobu nevybral za obchodního partnera.
Poslední komentáře