Vylouceni vlastnika ze Spolecenstvi vlastniku

Vložil Anonymous, 18. Březen 2009 - 21:42 ::

Muzeme jako Spolecenstvi vlastniku vyloucit z vlastnich rad vlastnika, ktery dela jen problemy? Delal duvernika 5 let, jedine co dokazal je, ze rozestval lidi proti sobe a znechutil jim veskere rozhodovani o vlastnim majetku. To mu vyhovovalo, protoze tim padem o vsem vlastne rozhodoval sam. Za 5 let nedodal jediny vypis z uctu, svevolne si nechal delat opravy na naklady „fondu oprav.“ Zneuzil toho, ze vetsina najemniku jsou lide v duchodovem veku a mimo jine babicka, ktera ma 93 let. V dome bydli pouze 8 rodin. Vloni jsme v tomto dome koupili byt a nestacili se divit, co se tam deje. Dokonce tam „zminovany“ delal topice a tak si topil jak chtel. Kdyz byl v praci, lide mrzli a kdyz byl „pan“ doma, lidi se konecne zahrali. Obyvatele rezignovali, nikdo nemel chut ani silu se s nim hadat. Na Bytovem druzstvu mel zname, coz mu nahravalo, kazda stiznost byla bezpredmetna… Dali jsme hlavy dohromady a jeste s jednou rodinou, ktera se pristehovala kratce pred nami jsme zacali s obyvateli mluvit a rozebirat danou situaci. Lidi dostali novou chut cokoliv podnikat a starat se o svuj majetek. Na prvni spolecne schuzi se jednohlasne odvolal duvernik a zaroven v jedne osobe i topic. Zvolil se trojclenny vybor a zacalo nam peklo. Nas „byvaly duvernik“ neunesl a nechce se smirit s touto skutecnosti a dela nam naschavaly kde se da. Jeho posledni extempore bylo, ze si zapojil krbova kamna do kominu, ktery se 30 let nepouzival. Nejenze nikomu nic neoznamil, ale malem otravil babicku, ktera bydli v byte nad nim. Jeho komin totiz byl nepruchodny a tak se napojil na ten jeji. Nas vybor ho vyzval k dolozeni revize kominu, coz samozrejme necinil, ale reagoval utokem, ze ona babicka ho chce otravit splodinami z kominu sveho…Je toho strasne moc, co nam provadi za naschvaly a my jsme opet zoufali. Pravni cesta je zdlouhava a draha a proto se ptam. Mame vubec nejakou moznost se branit? A co VYLOUCENI Z NASEHO SPOLECENSTVI? Dekuji.Ross

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Matějka Jaroslav, 19. Březen 2009 - 7:00

    Vážený pane Ross,

    vaše otázka o vyloučení je bezpředmětná. Nastudujte prosím §9 odst.5. ZoVB.

    Matějka

    Vložil ones, 18. Březen 2009 - 22:45

    Pro Vás možná Bohužel, ale členství vyplývá ze zákona automaticky držením jednotky. Musíte hledat jiné zákoné cesty „boje“ za svá práva.

    Chybně zapojený komín, předpokládám bez stavebního řízení a kolaudace je vážný problém, zkuste to prvně oznámit na příslušný stavební úřad (nebo se tam alespoň zkuste poradit). Stavební úřad by měl podnět rychle řešit v rámci správního řízení. Podat lze v této věci i vhodně formulované trestní oznámení.

    Vložil Ross (bez ověření), 18. Březen 2009 - 23:57

    Dekuji, urcite neco podniknem, necinnost mu nahrava…

    Vložil Petr, 19. Březen 2009 - 11:11

    Jednak si myslím, že dotyční staří lidé mají i své příbuzné a potomky, kteří by jim měli pomáhat (i když je známo že to je všelijak vč. posledních věcí člověka). Při nevyúčtování služeb (neuvádíte zda tzv. fond oprav nebo i služby) bych se snažil domluvit s vodárnami atd. o nahlédnutí do faktur. Máte správní firmu nebo vše zařizujte sami ? Co to je důvěrník ? Co s tím má společného bytové družstvo. Není to nakonec tak, že jste bytové družstvo a dotyčný byl nějakým správcem ? Měl smlouvu na topení a platili jste mu ? Co to je, svévolná oprava na fond oprav ? Kdo má podpisové právo v bance pro nakládání s účtem ? Když to nejde jinak, obrátit se třeba na místní tisk, Občanské judo, Černé ovce, orgány činné v trestním řízení či jak se tomu říká.

    Vložil Ross (bez ověření), 19. Březen 2009 - 12:41

    Jsme SVJ a spravu nam dela dal Bytove druzstvo. Dotycny „problemovy“ byl duvernikem 5 let, samozrejme mel podpisove pravo k uctu. Faktury podepisoval sam, nikdo z vlastniku nevidel vypisy z uctu. Ted mame trojclenny vybor. Jeste mne zajima, jak na nej, kdyz si svevolne zabral spolecnou mistnost a ma tam uskladnene harampadi. Vybor ho vyzval k vyklizeni prostor, ponevac chceme tuto mistnost pouzivat na zasedani SVJ a vyboru. Danou lhutu nedodrzel, misto toho si skrine a dalsi uskladnene veci polepil plakatkama s napisem:NEDO­TYKATI SE,NEPREMISTO­VAT!!!SOUKROMY MAJETEK!! To ho opravnuje k tomu, aby si delal co chce? Napsat soukromy majetek a staci? Podotykam, ze vlastni dva sklepy a garaz. Dekuji za odpoved a radu, Ross

    Vložil ferda43, 19. Březen 2009 - 15:17

    .....za chyby se omlouvám, myslím rychleji než to stačím psát. Ferda

    Vložil ferda43, 19. Březen 2009 - 15:13

    Dobrá den:

    1. prosím o vysvětlení slova důvěrník – zákon ho nezná, spíše si myslím, že se jednalo o pověřeného vlastníka
    2. Dále se to chce opřít o zákon a o stanovy, řádně si je pročíst, jaká jsou jeho práva a povinnosti – jen chci k tomu dodat, že tento pověřený vlastník odpovídá, stejně jako výbor, za škodu, kterou způsobil porušením své právní povinnosti.
    3. §14 ZoVB – pokud je to taková hrůza jak říkáte, což budete muset ale doložit (vším co je tzv. po ruce, i svědectvím), může společenství i kterýkoliv vlastník samostatně podat návrh k soudu, který může nařídit prodej jeho jednotky a tak se ho můžete zbavit.
    4. Všechno o čem píšete bych navrhoval sepsat a dát hlavy dohromady jakým způsobem se to, co on dělá dá vyjádřit finančně, tedy prokázat mu způsobenou škodu. Napadá mě opravdu hodně variant, jak to jde (nazákonný zábor společných prostor – odhlasoval bych jejich vyklizení a vyzval bych ho, písemně aby tak učinil do určeného data, znemožnění nahlížení do spisu společenství – též bych ho vyzval, aby umožnil přístup do určitého data, atd. atd. atd. Opět připomínám tuto škodu je nutno doložit. Jistě přijdete na to, jak vyjádřit tyto škody finančně. Pak to vše sečíst a vyzvat ho aby zaplatil a odůvodnit to. Pokud tak neučiní do lhůty mu dané, podat žalobu na zaplacení (cca čekací doba 2 roky, ale vám se nic neděje a jemu v připadě vašeho úspěchu naskakují úroky z nezaplacení od doby kterou jste mu určili, a pokud nepožádá v odvolání o odklad, tak platit musí hned po rozhodnutí), pokud pak vyhrajete, tak je situace už jednoduchá, .......až exekuce a pak je to to nejlepší podhoubí pro § 14 ZoVB, zvláště když nebude respektovat nařízení soudu.
    5. Žalovat ho můžete již žalobou na předání či nahlédnutí do dokumentů. Ale musíte ho písemně vyzvat Pokud nebude repsektovat nařízení soudu, tak se pro vás situace zjednodušuje (opět § 14 ZoVB)
    6. V případě faktur atd, jak píšete se potom, pokud se prokáže, že si hradil sám sobě něco co nesouvisí se společenstvím, pak nastupuje trestný čin, porušování pravidel při správě cizího majetku a trestným činem se stává, jestliže je škoda vyšší než Kč 5.000,–. Vše přičíst k celkové škodě. Toto je jediná cesta. Věřte, že neexistuje lepší cesta, než když druhý musí začít platit. Ale znova kladu důraz na pečlivost se kterou je nutno shromáždit důkazy. Všechno písemně a na dodejku. Že si třeba nepřebere poštu nevadí.Tak do toho a hodně štěstí. Ferda
    Vložil Ross (bez ověření), 19. Březen 2009 - 16:11

    Dekuji za vycerpavajici odpoved.Omlouvam se, samozrejme spravne je:POVERENY VLASTNIK"(duver­nik).Ross

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".