odpojení od společného topení a vytvoření vlastního topení v bytě

Vložil Anonymous, 28. Říjen 2010 - 18:25 ::

Pěkný den, máme dům o 16 bytech postavený 2008.Společenství vlastníků.Topení je řešeno dálkově a je nákladné 930Kč/Gj.Řešíme plynofikaci .Dotaz zní: je možné abych se co by majitel jednoho z bytů oddělil od společného projektu a zvolil cestu vlastního topení /elektrokotel v bytě/ ?Kdyby ano, budu muset financovat plánovanou investici spojenou s plynofikací?Dě­kuji pk

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil GaBriela39, 10. Listopad 2010 - 12:38

    Mám podobný problém. Ve stejném baráku máme zase elektrický kotel na teplo a teplou vodu. Jeho provoz se mi zdá velmi drahý a snaha cokoliv udělat je ze strany ostatních 0. Z toho důvodu bych také rád „střihnul“ a řešil si to elektrokotlem sám. Ve stoupačkách by problém nebyl, každý byt má svoji větev a hlavní uzávěr. Proto nerozumím proč by to nešlo, pokud byt nechám prázdný a vypnu topení i vodu, tak je to stejný efekt, jako když nebudu odebírat. Spíš se jedná o to, jestli je to zákonně možné, jestli existuje předpis, který říká že člen SVJ je POVINEN odebírat teplo ze zdroje, který je prostě stanoven.

    Díky

    Vložil Otas (bez ověření), 3. Srpen 2011 - 8:02

    Pekny den. Reseni pro nevytapene byty/nebyt. pr.:

    Je mozno v SVJ uzavrit smlouvu, ktera stanovi podil nevytapeneho bytu/nebyt. prostoru na celkovych nakladech CZT (napr.5; 10 – 20% dle stycnych sten s dalsimi), pokud neni smlouva, je opravdu dle vyhl. 372/2001 §6,odst.2 nutno platit zakladni slozku. Coz je casto zdrojem soudnich sporu, ktere konci i uspechy pro majitele nevytapenych prostor (proste je nemravne, chtit platit po nekom za sluzbu, kterou neodebira).

    Vložil Frkal (bez ověření), 10. Listopad 2010 - 12:54

    Vážená paní GaBrielo39,

    člen společenství pochopitelně není povinen odebírat teplou vodu ani teplo z domovního zdroje tepla zajišťovaného společenstvím.

    Člen společenství je ovšem povinen podílet se na úhradě možnosti odebírat teplou vodu a teplo z domovního zdroje tepla zajišťovaného společenstvím, a to podle platné právní úpravy, byl-li dům s domovním zdrojem teplé vody a tepla projektován a předán do užívání.

    Vložil GaBriela39, 10. Listopad 2010 - 13:17

    Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď. Je to přesně tak, jak jsem si myslela. Společné náklady by zůstaly – support za společné kotle, ztrátové teplo, jejich případné opravy, etc.

    Zkusím si to nechat spočítat jestli by se to vyplatilo.

    Díky

    Vložil Doležal (bez ověření), 28. Říjen 2010 - 19:11

    Prosím vás, co blbnete?? To nejde, dům je projektován jako dálkově vytápěná budova. Radši s ostatními vlastníky zjistětě, proč tolik platíte.

    Vložil avi (bez ověření), 28. Říjen 2010 - 18:51

    Jistěže to nejde se odpojit. Jste napojen na tepelnou soustavu celého domu, takže by teoreticky vlastníci museli odhlasovat nejprve osamostatnění jednotlivých bytů a následně se pustit do celkové rekonstrukce. Což by technicky nepochybně nešlo, protože projektanti určitě s bytovými parametry na umístění samostatných kotlů nepočítali. Takže zbývá se zapojit do společného projektu nebo najít jiné bydlení.

    Vložil Otas (bez ověření), 3. Srpen 2011 - 8:06

    Pokud vlastnici bytu toto odsouhlasi, muze se odpojit kdokoli. Dale vlastnik musi doresit podil na nakladech na CZT (ev. TUV) bud dle vyhl. 372/2001 nebo a lepe smlouvou se SVJ.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".