Jaký podíl základní a spotřební složky tepla je výhodnější?

Vložil JaVa, 13. Únor 2017 - 8:22 ::

Uvedu příklad: Jestliže vlastním v bytovém domě podíl 36,5% a mohu tak ovlivnit hlasování při určení % výše ZS a SS tepla a teplé vody,je pro moji osobu výhodnější prosadit pro celou budovu vyšší ZS=50%, nebo tu nejnižší,čili 30 %.Děkuji všem odborníkům za rady.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Ing. Otakar Černý, 25. Únor 2017 - 0:20

    Ani učené hlavy na Ministerstvu pro místní rozvoj, ani v Evropské komisi nepřišly na chytřejší rady, než se objevují v uvedených příspěvcích. Ono to chce skutečně zapojit matematiku. A můj program dokáže právě tento poměr vypočítat analýzou celkových nákladů na vytápění. Pokud by poměr vycházel mimo hranice stanovené vyhláškou, je samozřejmě nutno ve výpočtu použít příslušnou nejbližší hranici. teplo.wgz.cz/

    Vložil § (bez ověření), 25. Únor 2017 - 12:14

    To Ing. Černý:

    Jaký je smysl Vašich příspěvků, když Váš algoritmus popsat nedokážete?

    Takto postupují šmejdi.

    Vložil Ing. Otakar Černý, 25. Únor 2017 - 22:09

    Rozdělení nákladů je v programu provedeno v souladu s vyhláškou. Jen kritérií obsahuje víc než metodický pokyn MMR. Slovní popis funkcí je na mých www stránkách, viz HC-A teplo. Každý modul obsahuje tisíce vzorců, nevím, na co by vám byly. Sečítání, odčítání, dělení, násobení, mocniny, trojčlenky, přímá a nepřímá úměra, to je matematika ze základní školy.

    Koneckonců, místo anonymního rýpání si můžete sestavit svůj vlastní výpočetní program rozúčtování, co vám v tom brání, když tak rozumíte těm algoritmům.

    Vložil § (bez ověření), 26. Únor 2017 - 2:02

    V jakém formátu přijímá teplo-hc data? Rád bych zde uvedl příklad vstupních dat a požádal Vás o provedení propočtu. Děkuji.

    Vložil Ing. Otakar Černý, 26. Únor 2017 - 10:19

    Program má název HC-A, příp. HC-A Teplo.

    Příklad běžné excelovské tabulky vstupních hodnot a softwarové požadavky jsou uvedeny na www stránkách.

    Objednejte si zdarma demoverzi modulu, který odpovídá uspořádání Vašeho domu, postupem dle www stránek a můžete si udělat podrobnější názor osobně.

    Zde na takové detaily opravdu není místo – vždyť se jen podívejte na Příklad tisku rozúčtování na www stránkách, jaký rozsah mohou mít výsledky rozúčtování pro každého příjemce služeb.

    Vložil § (bez ověření), 26. Únor 2017 - 14:41

    Pane inženýre, zde na takovéto dotazy je místa dostatek. Jste ochoten provést vzorový výpočet podle mnou zadaných dat z krabiček?

    Vložil Čtveráček (bez ověření), 14. Únor 2017 - 12:04

    Z minulých vyúčtování víte, jestli jste patřil svou úhradou k nadprůměru nebo podprůměru (srovnáním průměrné výše nákladů na vytápění na 1 m2 za celou zúčtovací jednotku s průměrnou výší nákladů na vytápění na 1 m2 za vaši jednotku).

    Pokud k nadprůměru, tak je pro vás lépe stanovit pro spotřební složku co nejmenší podíl, protože čím větší spotřební složka, tím větší rozdíl v úhradách je mezi vlastníky s nadprůměrem a ostatními.

    A pokud jste patřil k podprůměru, tak je pro vás lépe stanovit pro spotřební složku co největší podíl, protože čím větší spotřební složka, tím více ušetříte vlastníci s podrůměrnou spotřebou oproti ostatním vlastníkům.

    Vložil Jar (bez ověření), 13. Únor 2017 - 12:39

    V metodickém pokynu MMR, který se tu nedávno diskutoval se uvádí, že pokud má BD kalorimetry, tak doručují 30%. Pokud IRTN, pak 50%. Asi by měla být nějaká analýza, jaké jsou rozptyly spotřeby, jaké byty má ten vlastníky s velkým podílem atd.

    Jar

    Vložil Misme, 13. Únor 2017 - 8:55

    JaVa, přečtěte si metodický pokyn – záleží na více okolnostech. Obecně se 30% ZS nedoporučuje. U poměru 50:50 má poučený laik lepší šanci odhadnout, zda má vyúčtování správně. U jiných poměrů musí zapojit matematický aparát. Další věc je náročnost výpočtu – čím nižší % ZS, tím více bytů mimo limity, tím větší korekce. To znamená, že pokud hledáte výhodnou variantu pro sebe, musíte nejdříve definovat, co pod tou výhodou spatřujete. Ono totiž v reále díky těm limitům v SS k žádným propastným rozdílům ve vypočtených cenách při různých rozděleních poměrů ZS:SS ani nemůže dojít.

    UPOZORNĚNÍ: Čtenáře mého diskusního příspěvku si dovoluji upozornit, že za případné škody způsobené jeho chybnou interpretací nenesu žádnou odpovědnost. ;-)

    Vložil Poznamka (bez ověření), 14. Únor 2017 - 2:53

    podle mně má být optimální pro celý kolektiv SVJ a ne pro jednotlivce. ZS stanovit co největší pokud vytápění není závislé na hodnotách měření. Např. jak u nás, kde každý byt má v koupelně poměrně velký registr odebírající teplo bez měření. Na měření odběru tepla používáme IRTN, kde na základě odečtu odběru jsem zjistil, že 110% radiátorů má odběr tepla podprůměrný tj. má nastavenou regulaci termost. hlavice pod stupeň 3 (při rozsahu 0–5), tj. buď v bytě nikdo nebydlí nebo uživatel bytu počítá s vytápěním z okolních bytů. Z toho usuzuji, že u nás bude spravedlivá volba co největší hodnoty ZS.

    Vložil Poznamka (bez ověření), 14. Únor 2017 - 10:35

    oprava:

    1. místo 110% (110 byl počet) má být 56%
    2. kolektiv SVJ – všichni odběratelé tepla.
    Vložil ... (bez ověření), 14. Únor 2017 - 3:35

    ???? co to je?????

    Vložil asi tak (bez ověření), 14. Únor 2017 - 7:18

    SVJ není žádný kolektiv. SVJ je právnická osoba.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".