Dotatečné rozšířogvání věcí do společných části domu z jednotky - bytu.
Podle 72/1994 v pl.znění, prohlášení i smlovy o převodu bytu do vlastnictví jsou součástí jednotky- bytu /cituji/-rozvody ÚT vč otop.těles uzavíracích, resp.reg.armatur. -roz.SV,TUV vč.byt. vodoměrů a armatur -vnitřní kanalizace po napoj.rozvod domu – rozvod plynu vč uzávěru pro byt a napoj na plynoměr tedy SVJ se rozhoduje formou změny stanov tyto věci zahrnout do kategorie společných částí domu a tyto opravovat,financovat podle spluvlastnických podílů ke společným částem domu. Přestože k některým věcem se váže širší povinnosti např. kontrory a pod, domnívám se,že tento postup není správný,neboť spoluvlast.podílem se podílí vlastník jen a jenom na nákladech společých částí- správy domu. Tento dopad je velmi nepříznivý pro větší byty,neboť např. fa za výměnu vodoměrů v každém bytě po 2ks, se vlastník většího bytu větším spoluvlast. podílem defacto dotuje menší.byty Tyto věci se mají rozpočitávat spradlivě dle skutečností tj na byt odděleně od rezervy na opravy.Je tento názor správný ? dehlavac
Podle mne to nepůjde změnou stanov, to jsou takové legislativně-gulášové názory. Společné části domu a části přináležející k jednotkám jsou definovány v Prohlášení vlastníka, měnit se tedy musí prohlášení (dodatkem). S převedením svého majetku mezi společné části musí vyjádřit souhlas VŠICHNI.
Vodoměry a jiné společné náklady si můžete rozpočítávat třeba podle počtu kusů na byt, pokud se tak všichni dohodnou.
lake
Docela by mě zajímalo, proč se tu pořád řeší způsob rozpočítávání nákladů na vodoměry: jde o náklady nepřesahující 10 Kč za měsíc na jeden vodoměr.
Je fakt, že je to legislativní díra, náklady na vodoměr na teplou vodu by měl být řešen ve vyhlášce o rozúčtování nákladů na teplou vodu, na druhou stranu moje doporučení:
Zaměřil bych se na důležitější věci.
Poslední komentáře