Jestli Vašemu výkladu dobře rozumím, majitelka bytu, kerá Vám byt pronajmula,na dobu určitou, byla členkou společenství vlastníků.
S Vámi uzavřela nájemní smlouvu na byt, ve které Vám stanovila výši nájemného a zálohy na služby.
Majitelka bytu Vám každý rok předkládala vyúčtování služeb. Pokud Vám bylo vyúčtování předloženo s přeplatkem, měl Vám být tento přeplatek vrácen. Pokud tak učiněno nebylo, musíte podat žalobu k soudu – pozor na promlčecí dobu.
Platba na správu domu – tzv. fond oprav je závazkem majitele bytu vůči SVJ. Vlatníci bytových jednotek – tedy majitelka bytu byla podílovou vlastnicí domu , tedy se musela podílet na opravách společných prostor celého domu, mezi, které patří i garážové stání, které je součástí domu.
Majitelka bytu zemřela a byt zdědil její syn, i s Vaší nájemní smlouvou.
Vám vypršela smlouva na dobu určitou a Vy v bytě bydlíte, a i přesto, že dál platíte nájemné ,jste v bytě bez právního důvodu.
Myslím si, že majitel bytu má zájem s Vámi uzavřít novou nájemní smlouvu, nebo dodatek k původní, jak píšete ,s tím, že Vám chce zvýšit nájemné , což klidně udělat může, Vy s tím souhlasit nemusíte a tím pádem jste skončila. Nemusel vůbec své navýšení nijak odůvodňovat.
Takže pokud v tomto bytě chcete zůstat, tak buďto na podmínky nové smlouvy, nebo dodatku ke smlouvě přistoupíte, nebo nepřistoupíte.
Pokud nepřistoupíte, musíte byt vyklidit a to co nejrychleji, protože majitel bytu má zřejmě možnost byt pronajmout za výhodnějších podmínek, unikají mu korunky.
Poslední komentáře