Pane Lake,
to poslední, co bych si přál, je Vás iritovat svými dotazy.
Samozřejmě že jsme si přečetli čl. VII, odst. 5 a 6, ale jejich aplikace nám připadá jako návod na svolání shromáždění, který chce iniciovat nejméně čtvrtina členů SVJ – ale v podmínkách zaběhlého SVJ. To my právě nejsme – a tady si asi nerozumíme. Pokusím se trochu vysvětlit.
Když u nás začaly převody do vlastnictví, družstvo zde ustavilo tzv. „společenství vlastníků jednotek a družstevních nájemců“ a výbor byl doplněn vedle družstevníků o 3 vlastníky (už se mi k tomu kdosi vyjadřoval, že je to pitomost, nebo nenejvýš interní věc, bez právní účinnosti).
Naše aktuální dotazy jsou zaměřeny na vyjasnění postupu, kdy teď vlastníci přesáhli 75% a existující společenství se ze zákona má stát právnickou osobou. To by snad mělo znamenat:
- zánik předchouzí pseudoformy společenství,
- převtělení SVJ do formy právnické osoby, což představuje přijetí stanov, volbu výboru jen z vlastníků, volbu správce, účast notáře , atd.
Zde se stále potýkáme se zněním §9, odst. 8, podle kterého je svolavatelem SHROMÁŽDĚNÍ S TAKOVÝMTO OBSAHEM původní vlastník budovy, což on nečiní.
Lze v tomto speciálním případě postupovat samostatně, tedy bez družstva a aplikovat čl. VII, odst. 5. a 6. vzorových stanov?
Děkuji Nonkoks
Poslední komentáře