Vložil Petr, 28. Duben 2025 - 23:19

Máme vzorové stanovy, dle nich je výbor tříčlenný. Předseda rozjel akci, která nebyla schválena shromážděním a neraguje na dotazy ostatních členů výboru i vlastníků. Zatím ho chceme odvolat z funkce předsedy, než ho shromáždění odvolá jako člena výboru. Dle OR jedná za výbor předseda samostatně nebo právě spolu místopředseda a jeden člen výboru. Vidíte v tom nějaký problém?

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Pokud jde o to, že „bychom měli zvolit nového předsedu, ale zde asi NASTANE PROBLÉM, ŽE JSME VE VÝBORU JENOM 3. PŘEDSEDA se zajisté zdrží nebo BUDE PROTI, ZBÝVAJÍ 2 HLASY, PŘIČEMŽ JEDEN NEMŮŽE VOLIT SEBE“.

„JEDEN NEMŮŽE VOLIT SEBE“ MÁTE VE STANOVÁCH ? TO PAK FAKT NENÍ MATEMATICKY ŘEŠITELNÉ.

Jediné řešení tedy je, že svoláte shromáždění a odvoláte předsedu z výboru. Dokonce naznačujete trestní odpovědnost.

Nebo je problém nakonec v tom, že shromáždění svolává předseda ? Já vidím problém v tom, že to buď komplikujete, nebo jste si to zkomplikovali tím, že „JEDEN NEMŮŽE VOLIT SEBE“. V tom případě by vám neporadila ani chytrá horákyně.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.