Vložil P. Paluška (bez ověření), 23. Únor 2020 - 7:55

Jirko, já jsem chtěl po Vás nějaký zákon. Namísto toho mi tu vnucujete teze, ničím nepodložené, že například, nemůžeme vypovědět dodávky tepla.

  1. Především je řeč o službě v jednotce vlastníka. Váš příklad se světlem na chodbě je demagogie. SVJ nesupluje žádného vlastníka. SVJ je právní subjektivitou správce. To znamená že v právním postaveni je nížeji než vlastník. Pokud máte dle § 1175 OZ právo svobodně spravovat váš byt, pak rozhodnutí o službách v jednotce naleží vlastníkovi, nikoliv shromáždění. Dle zákona o službách je SVJ poskytovatelem a vlastník jednotky příjemcem služby. Ujednání dle tohoto zákona musí mít písemnou formu. V zákoně o službách je jasně zakotveno že všechny služby v domě jsou založeny na dodavatelsko odběratelském principu stvrzené ujednáním. Váš názor, že mi SVJ teplo nedodává, nebo že jsem nemohl vypovědět dodávky tepla z důvodu neexistující smlouvy, je absolutní nesmysl. Pravda, my jsme službu odebírali bez smluvního ujednání, ale i taková služba se dá vypovědět. Na to máte právo. V opačném případě by to bylo otroctví, a to je ústavou zakázáno.
  2. Dále mě vyzýváte abych Vám dal zákonné ustanovení které nám dává právo neužívat společnou část budovy. No vždyť jsem Vám ho už dal, je to § 1175 OZ. Pane Jirko, v tomto ujednání je zakotveno, že máme právo užívat společné části. Tím se rozumí, že to jsou části takové povahy, které se můžou ale taky nemusí užívat. Mezi takové části patří i rozvody tepla. Váš příklad se střechou je demagogie.
  3. Dále souhlasíte s § 1175 OZ, ale nabádáte mě že nesmím zasáhnout do společných částí. Do společných částí jsem nikterak nezasahoval. Já jsem udělal pouze to, že jsem radiátory, které jsou v mém vlastnictví, odpojil od těch rozvodů. Rozvody jsem nikterak neupravoval. Práva ostatních vlastníků jsem nikterak neomezil. Otopnou soustavu můžou dále využívat.
  4. Na tom že se SVJ dopouští trestné činnosti trvám. SVJ má právo rozúčtovávát náklady příjemcům služeb. Příjemcem služby se stane vlastník podepsáním smlouvy s následným připojením ke službě. V mém případě byla služba vypovězena a odpojena. V zákonech neexistuje žádné ujednání které by nám ukládalo povinnost, platit sankční platby za nedovolené odpojení. Žalobce si jednoduše vypomohl ustanovením, které řeší nedovolený odběr bez měřícího zařízení. Zcela bezdůvodně nám účtuje sankční platby za nedovolený odběr bez měřícího zařízení a u soudů to vydává za nedoplatky za dodané služby. Jestli tohle podle Vás není podvod, tak rovněž, trpíte konceptuální slepotou.
  5. Na tento bod jsem Vám odpověděl v podstatě bodem 3.

Jirko, kolem odpojování se nahromadila spousta nesmyslů které časem zlidověly a lidé se jich včetně Vás, drží zuby nehty. Vždyť se nad tím zamyslete. Například, správce brání vlastníkovi odpojit jeho vlastní radiátory jen proto, že jsou připojené k nějaké společné části, a ještě to vydává za právo ostatních. Zdá se vám to normální? Mě tedy určitě ne.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.