Vložil MartinII, 15. Září 2017 - 20:43

„Vyúčtovat dlouhodobou zálohu v minimálním členění na náklady na opravy a na výdaje na modernizace a rekonstrukce společných částí“

Správní firmu musí zajímat, co je ve smlouvě se společenstvím a za co dostává zaplaceno. Smlouvu (dobrovolně) výbor a správa neposkytnou, i když jako člen SVJ máte právo znát její obsah.

Přečtěte si příspěvek pana Pavla ze srpna 2016 na téma Příspěvek správy domu jako konečná platba nebo jako zálohová platba

Co znamená „jako dům do záloh vlezli“ ? Že jste utratili přesně tolik, kolik jste na příspěvcích uhradili ? Zálohami myslel předseda „příspěvky správy domu a pozemku“ ? Asi nedostáváte ani vyúčtování služeb, viz „pokuty a penále“ se strany vlastníka 104/2015 Sb. a 67/2013 Sb. (viz zdejší diskuse).

  • – – – – – – – – – –

„předseda a další dva členové výboru nechali vyměnit při výměně společných dveří i své vlastní vstupní dveře, i když se dle stanov nejedná o společnou část z peněz z dlouhodobé zálohy“

Pokud byla (dle mne) škoda vyšší než 5000 Kč, tak snad naději máte. Já jsem trestní oznámení na výbor podával a Policie ho odložila, že je škoda nižší než 5000 Kč.

Co je o tom v zápise ? Lake zde psal, že společenství může poslat za odměnu třeba výbor na Seychely, a pokud to je odhlasováno v zápise, tak s tím asi nic nezmůžete. Zkuste si opatřit nahrávací techniku a přečtěte si zdejší diskusi o nahrávání schůze.

Kolik je váš podíl na ceně dveří ? Zkuste si ho třeba odpočítat z měsíčních příspěvků správy domu a pozemku. A uvidíte, co výbor podnikne. Zda podat žalobu, zvlášť když je podíl třeba 999 Kč.

  • – – – – – – – – – – – – – – –

Pokud se někomu moje rady nelíbí, ať navrhne něco schůdnějšího. Hlavně ne ale, že si má člen společenství (kterým se nestal dobrovolně, jak již jeden diskutující v jiném vláknu připomněl) nechat vše líbit. Snad i pro člena společenství platí, že je nutno posuzovat NOZ v celém kontextu, nejen od § 1158, případně ještě § o schůzích spolku cca § 200.

Viz

"§ 1

(2) Nezakazuje-li to zákon výslovně, …

§2

(1) Každé ustanovení soukromého práva lze vykládat jenom ve shodě s Listinou základních práv a svobod

(2) Zákonnému ustanovení nelze přikládat jiný význam,

(3) Výklad a použití právního předpisu nesmí být v rozporu… "

Myslíte že paragraf zneužití společných peněz v trestním zákoníku je ? Znáte vůbec trestní zákoník, když jako mnozí jiní se na něj spoléháte ? Přečtěte si, když už, tak §220 a §221.

Rozlišujte trestní oznámení dle zákona 40/2009 Sb. a civilní žalobu !!!

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.