Pane m.scale, neodpověděl jste mi. Stále píšete o jakýchsi „bytových jednotkách“, které nejspíše vůbec neexistují. Město nemůže neexistující jednotky nikomu prodávat. Sestupte z říše fantazií na pevnou zem.
Prodej celé budovy do spoluvlastnictví 12 osob je velmi nerozumná snaha. To je nejhorší varianta; mnohem horší jak ve srovnání s bytovým družstvem, tak ve srovnání s privatizačním družstvem, které má za úkol rozdělit budovu na dům s jednotkami a ty rozprodat.
Pan Pavel i já jsme Vám jasně napsali: napřed se musíte vy mezi sebou dohodnout na budoucím osudu budovy. Já k tomu dodávám: pokud to rychle neuděláte, vznikne možná družstvo či s.r.o. zcela mimo Vaši kontrolu a koupí si budovu od města „za zády“ těch, kdo ztráceli čas fantazírováním o prodeji budovy do podílového vlastnictví. Budete pak nájemcem v cizím domě, jako dosud.
Vaše otázka o založení SVJ je předčasná. SVJ může založit vlastník budovy velmi jednoduše prostě tím, že budovu rozdělí na jednotky a v prohlášení uvede také náležitosti stanov. Vlastníkem budovy bude družstvo. Rozdělení budovy na jednotky a založení SVJ může provést představenstvo BD i bez vědomí družstevníků, pokud to stanovy nevylučují.
Proto zdůrazňuji znovu, že se musíte napřed nějak dohodnout, zda půjde o bytové družstvo, nebo o privatizační družstvo. To znamená: musíte na samém počátku mít jasno zda bude zcizení majetku družstva výslovně stanovami zakázáno, nebo bude cílem družstva rozdělit budovu na jednotky a rozprodat je.
Do té doby je pro Vás otázka založení SVJ bezvýznamná.
lake
Poslední komentáře