pane Laku, v mém SVJ se rozdíl mezi fakturovanou a z vodoměrů sumovanou hodnotou platí tak, že se „fakturovaná cena“ se podělí „sumovanou hodnotou“ čímž se „zdraží kubík vody“ – pro všechny. Fakticky ti co nemají spotřebu žádnou tak nezaplatí NIC resp. nepodílí se na ztrátě. Je to rádoby logické, jenže pokud někdo „šikovně“ na rok demontuje vodoměr a potrubí „propojí“ – je to maximalní zlodějna.
V SVJ nemáme tento způsob ani usnesený, ani ve Stanovách. Pokud tedy někdo napadne správnost vyúčtování – jak lze vůbec takové vyúčtování opravit? Nebo jak vůbec tuto situaci napravit (mezi vlastníky ale vůle ani síla po změně není, takže kdo nekrade má smůlu – zaplatí ostatním vodu)
mohu se zeptat: pokud nebudu spokojen s rozúčtováním a
- (1) tak budu skládat do úschovy, ALE jak se má tedy provést rozúčtování např. za rok 2012 – když pravidla pro rozpočet PROSTĚ neexistovala ? Do doby schválení pravidel se tedy náklad pro vlastníka spočte jak?
- (2) lze se nějak bránit pokud zjistím z přehledu spotřeb spoluvlastníků že jim jejich spotřeba nebyla do rozpočtu vůbec zahrnuta?
- (3) nemohl by jste objasnit co takové „soudní úschova“ obnáší? Kdo např posoudí splnění té „potřebné součinnosti“ zmíněné v §520 a §522 ObčZ. A jakou částku budete „uschovávat“ pokud ji znáte jen v řádech tisíců
- (4) a když většina „vykáže“ menšinu s požadavkem na „ReserveStudy“ – tedy budete také skládat do úschovy – ale kolik? Částku, kterou usnesla většina bez „ReserveStudy“ nebo nějaký svůj odhad, za kterým si stojí přehlasovaná menšina? (jinak než sporem to asi nepůjde, ne?)
Poslední komentáře