Výbor končí- a co dál?
Situace: SVJ jakožto právnická osoba založena v 03/2007, notář, stanovy atd., výbor 3 lidi, kontrolní komise 3. De facto ale společenství vzniklo už v roce 2000, kdy privatizovalo prvních 6 bytů, bylo smíšené vlastnictví s družstvem, které plnilo funkci správce až do roku 2007. Citát ze stanov: „funkční období členů volených orgánů společenství je 5 let“. Vyhlášena příprava na volby nových orgánů v 03/2012, ale nikdo nechce nebo „nemůže“ nic dělat, ani stávající výbor ani KK, a nebude koho volit. Jaké jsou další scénáře?
- Změnit stanovy, zvolit 1 pověřeného člena. Ale ani ten se nejspíš nenajde. KK ani „revizor“ být de facto nemusí, společenství může v nouzi být bez nich, bez výboru nebo pověřeného člena to ale nejde.
- V 03/2012 končí výbor automaticky, ze zákona i stanov. (?) Když nebude zvolen nový výbor, vykonává jeho funkci dosavadní výbor nebo je bezvládí? Může shromáždění odhlasovat, že do doby zvolení nového výboru je dosavadní výbor pověřen výkonem jeho funkce? Což může být až do jejich smrti………. Nebo ani hlasovat nemusí a je to automaticky?
- Může i zde nastoupit paragraf 9/9 ZoVB, když SVJ už dávno existuje? Týká se prvních 3 lidí, kteří privatizovali (jak se to v oněch 6 pozná?) nebo funkci výboru plní všech 6 nejdříve privatizovaných? Jeden byt z oněch 6 už změnil majitele, povinnost být ve funkci zdědil nový majitel nebo tu povinnost má už jenom 5, kteří v baráku stále ještě jsou? Že je ten 9/9 protiústavní a že nevolnictví bylo zrušeno za Josefa II jsem už někde četl, ale jako přesvědčující argument je to dobrý……..
Prosím o názor nebo spíše zkušenost každého, ale jmenovitě bych poprosil pana Pavla, jehož názorů si velmi vážím i podle nich konáme (balkony) a pana Lake, které jsou místy extrémní, ale…. to už si přeberu sám. Zdraví jizák
Poslední komentáře