Na co se ptáte nejsou polohové koeficienty, nýbrž započitatelné podlahové plochy. Výpočet je přesně popsán ve vyhlášce č. 372/2001 Sb., příloha A. Do výpočtu se dosazují výpočtové vnitřní teploty jednotlivých místností. Ty se zjistí z projektu budovy.
Pokud snad výpočtová vnitřní teplota Ti pro garáže je projektem budovy stanovena na 5°C, pak se tato teplota správně použila k výpočtu započitatelné plochy garáže (*).
Považuji ale za naprostý nesmysl, že v garážích se po většinu topného období prokazatelně přetápí, a zároveň se pro účely úhrady počítá s teoretickou teplotou "jakoby" 5°C.
Pokud se garáže ve skutečnosti vytápějí na jiné než výpočtové teploty, je to chyba, která znamená únik tepla. V garážích je možné k dosažení projektové teploty osadit termostatické ventily zablokované proti neoprávněné manipulaci. Za vytápění a dodržování vnitřních výpočtových teplot odpovídá vlastník budovy, nebo společenství vlastníků jednotek.
* Poznámka: Nepíšete ovšem, zda byty nad garážemi mají dostatečnou tepelnou izolaci podlah. Možná jsou garáže přetápěny záměrně. Při tak vysokém projektovém teplotním spádu (5°C v garážích a 20°C v bytech) musí být izolace mezi byty a garážemi prakticky stejná jako izolace vnější stěny domu. Není-li dostatečná izolace, pak teplota 5°C v projektu je stanovena chybně a neumožňuje dosáhnout v bytech tepelnou pohodu (studené podlahy).
lake
Poslední komentáře