Může mi někdo vysvětlit, proč u podílového spoluvlastnictví domu, kdy já vlastním např. 1/5 domu (kde je 5 bytů a já bydlím v jednom z nich) a dlužím – svůj podíl prodám – dluhy nepřechází – ale jakmile je dům rozdělen na jednotky a v domě je 5 jednotek, a já jednotku prodám, dluhy by měly přecházet? Co to je za blbost?
Co se týče předkupního práva, tak plně souhlasím s Eliášem http://www.epravo.cz/…-103170.html
Usilují měnit občanský zákoník návratem k některým „osvědčeným“ vzorům sovětizované legislativy z padesátého roku: od oslabení práv rodičů vůči dětem po obnovení zákonného předkupního práva spoluvlastníků.
Okrajování svobody není spojeno jen s rozrušováním soukromého práva. Pod hesly záštity před ohrožením, boje s korupcí a nepoctivostí vytváří náš stát stále snaživěji své sítě, vydávaje je za ochranné, a rozšiřuje podmínky pro veřejné slídičství.
Poslední komentáře