Vlastní kotelna vs. Územní energetická koncepce
SVJ má záměr odpojit se od CZT a vybudovat vlastní plynovou kotelnu; úspora nákladů na teplo je potvrzena několika studiemi kvalifikovaných odborníků. Všechny dotčené instituce (živ.prostř., hasiči, plynaři, elektro, …) vydaly souhlasné stanovisko. Kromě teplárny. Ta namítá, že výstavba naší malé kotelny (do 100 kW) není v souladu s Územní energetickou koncepcí. Je to oprávněná námitka? Jsou nějaké zkušenosti s odpojením od teplárny?
tj zařízení na 50 kW. Potřebného výkonu dosáhnete kaskádovým zapojením více kotlů např. 48 kW, které budou od sebe odděleny stavebně odděleny např. kantkou a samostatnými vstupy. Toto uspořádání Vám ušetří mnohé stavebí i provozní povinnosti kotelen a navíc nepotřebujete žádné stavební povolení, pouze příslib dodávky plynu libovolného obchodníka s plynem, projekt a vyjádření k projektu místního dostributora. Také se nebudete vybavovat s dodavatelem CT. Pouze uzavřete hlavní přívod a přestanete odebírat CT a TUV. Není tam žádná paušální platba při nulovém odběru.
Územní energetická koncepce je podkladem pro zpracování zásad územního rozvoje nebo územního plánu. Jiný význam nemá. Územní energetická koncepce nemůže ukládat žádné povinnosti soukromým subjektům.
Stavební úřad bude tedy posuzovat ve stavebním řízení soulad s územním plánem kraje či územním plánem obce. Nikoliv soulad s územní energetickou koncepcí.
Účast teplárenské společnosti ve stavebním řízení je omezena na otázky technického postupu odpojení odběrného tepelného zařízení domu (OTZ) od centrálního rozvodu tepla, včetně zaslepení, odstranění tepelné přípojky a případné demontáže domovní předávací stanice.
Justitianus
Poslední komentáře