Vlastná kotolna

Vložil stevo27, 9. Srpen 2013 - 15:42 ::

Dobrý den prajem sme SVJ. Chcel by som vediet ci mame nejak moznost dostat zo stavebneho konania firmu ktora nam dodava teplo. Ide o to ze sme podali ziadost na stavebny urad o povolenie stavby vlastnej kotolne v spolocnych priestoroch, vsetko sa vybavilo k nasej spokojnosti mame vsetky potrebne dokumenty. Stavebny urad stavbu schvalil ale do dvoch dni sa dodavatel tepla dozvedel o nasom zamere a odvolal sa ze ma v nasich priestoroch svoje zariadenie t.j. merac na vstupe do bytovky. A ze musi byt ucastnikom konania. Tak ho stavebny urad pribral na konanie. Nasledne sa este odvolaval na kraj. Az sa mu podarilo ziadost zastavit, tak teraz skusame zaca odznovu. Ale chceli by sme aby uz dodavatel tepla nebol ucastnikom konania. Mozme poziadat stavebny urad alebo priamo dodavatela o odinstalovanie jeho zariadenia z priestoru bytovky a dat mu zaplatit spotrebovanu energiu za roky ktore jeho merac spotrebovaval, kedze tento merac je napajany z nasho elektrickeho rozvodu. A mam pochybnost ze ma povolenie od nas na prevadzkovanie tohto zariadenia u nas. Po realizacii stavebneho zameru sa jeho merac nebude vyuzivat, kedze je este pred planovanym miestom napajania. A inak konatel dodavatela tepla je clenom mestskeho zastupitelsvta. A v meste sa uz od nich odpojilo viac ako 10 bytoviek.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Krobot (bez ověření), 11. Srpen 2013 - 15:05

    Neuvádíte topné médium, doufám zemní plyn. Tento problém nastal v Brně, kde magistrát koupil od britského vlastníka zpět teplárnu a začal bránit odpojování. Řešením bylo využití platného stavebního zákona, kdy změna domovní plynové instalace nepodléhá stavebnímu řízení. Podmínkou ovšem je, že nesmí vzniknout kotelna (nad 50 kW) a tedy se potřebný výkon zajistí zapojením více kotlů do kaskády, což je provozně stejně žádoucí. Kotle musí být od sebe stavebně odděleny (zeď a dveře). Plynárny bez problémů navýšily dodávku plynu a namontovaly na základě smlouvy a revize nové měření. S Teplárnou se nekomunikuje a žádná smlouva neruší. Prostě naměří nulovou spotřebu a protože nemají paušál je faktura na 0 kč. Netuším ovšem jestli slovenský stavební zákon obsahuje to co ten náš.

    Vložil stevo27, 11. Srpen 2013 - 22:18

    Jedna sa o plynovu kotolnu v Hustopečích, skusim to hned zajtra rano overit na stavebnom urade a u naseho projektanta kotolne, ked to klapne bude to užasne. Už nam strpčuju život 2 roky. naprojektoval to na 98kw dva kotle v kaskade po 49 kw. Vsetci to vzdy povolili aj stavebny urad aj zivotne prostredie, ale stale to dako zablokovalo ENERGO ked s a odvolavalo, instalaciou kotlov nam vznikne uspora 40% pri ich minulorocnych cenach 640 kc, pri cene na buduci rok 780 kc to bude este vyraznejsie.

    Vložil stevo27, 11. Srpen 2013 - 22:21

    Ale ked teraz sa pozeram ze v stavebnom zakone nieje uvedene ze do 50 kw je to povolene bez povolenia ale je tam stavby pro výrobu energie s celkovým instalovaným výkonem do 20 kW s výjimkou stavby vodního díla, Takže neviem či to prejde. Tato možnost bude až od 1.1. 2014 v novele uvedena.

    Vložil lake, 12. Srpen 2013 - 6:05

    Pane stevo,
    celý Váš dotaz je nesrozumitelný. Nenapsal jste to hlavní: o co jste žádali ve stavebním povolení a z jakého konkrétního důvodu byla vaše žádost zamítnuta. Bez těchto zásadních informací se Vám k tomu nikdo konkrétně nevyjádří. Namísto toho nám poskytujete zbytečnou informaci o tom, kdo je členem městského zastupitelstva ve Vaší obci.

    Místnost s kotlem o výkonu do 50kW není kotelnou a proto není nutné žádat Stavební úřad o souhlas se změnou užívání stavby. Vedení plynového potrubí uvnitř budovy také nevyžaduje ani stavební povolení, ani ohlášení. Přechod z dálkové (centrální) dodávky tepla na vytápění plynem obecně vyžaduje schválení Stavebním úřadem podle zákona o ochraně ovzduší, ale Váš projekt spadá do kategorie tzv. malých zdrojů znečistění. Toto Vám ale měl vysvětlit váš projektant na samém počátku.

    Takže znovu: proč jste žádali o stavební povolení na kotelnu, když v domě se žádná kotelna nezřizuje? O co vlastně šlo v žádosti o stavební povolení? Jak bylo odůvodněno zamítnutí žádosti?

    lake

    Vložil petr3211 (bez ověření), 10. Srpen 2013 - 12:48

    jen info. z našeho domu. U nás se taky uvažovalo o odpojení od CZT, ale bez dotací se to nevyplatí. U nás je cena 712kč za GJ .Na patě domu vypínáme a zapínáme kohout podle venkovní teploty a vyhlášky . A mohu vám říci že 38bytů 3+1 70m2 spotřebovalo teplo za 420 tisíc kč a v tom je i ohřev vody. Průměr je tedy 11200kč za byt a rok. Nikdo si nestěžoval že by mu byla zima a na přeplatcích za rok 2012 se vyplácelo vlastníkům 430 tisíc. Náš dům je kompletně zateplen od roku 2011. Petr.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".