Hluční nájemníci, obtěžování a nezájem majitele
Problémová partaj a co s ní. V panelakovém domě „rozděleném“ na byty je jeden byt vlastníkem pronajímán. Nájemníci a jejich děti ovšem vytvářejí pravidelný hluk – rány, bouchání, atd., který se šíří stavební konstrukcí. Dohoda nepomáhá, majitel bytu problém nepřipouští a nechce řešit, vždy jen vše odkýve a řekne, že sehnat platícího nájemníka je obtížné. Co s tím?
Doporučuji podat stížnost na městsý nebo obecní úřad.Respektive na přestupkovou komisi.Dále vždy po době nočního klidu,volat policii a trvat na sepsání protokolu.Přestupková komise to bude řešit jako přestupek proti občanskému soužití.Pokud to bude řešit víc jak třikrát,může se jednat už o trestní čin.Každý vlastní nebo nájemník se musí chovat tak,aby po celou dobu dne a nočního klidu nerušil ostatní.
Petře, kéž by bylo vše tak krásně jednoduché … Nepravidelné dupání a bouchání v domácnosti nebude řešit ani přestupková komise a ani policie po nocích. Natož když v uvedené domácnosti jsou děti.
Vždy se použije nejjednodušší odpověď: je to běžný jev.
Tazateli bych spíše doporučoval:
- spojit se s ostatními obyvateli domu a doporučeným dopisem upozornit majitele bytu. Výsledek ale bude nulový.
- Pokud je to opravdu nesnesitelné, budete muset prokázat že jsou porušovány předpisy o hlučnosti. Měření provede hygiena, ale obávám se že to nebude příliš úspěšné. Mám totiž pocit že se používají průměrné hodnoty v čase měření.
- Nejlepší řešení by bylo domluvit se s majitelem bytu a provést měření krokové neprůzvučnosti některou z firem. Většinou má tyto problémy na krku špatná podlaha.
Pokud by měření prokázalo nedostatky, snad by měl zakročit příslušný stavební úřad.
Poslední komentáře