Hlasování spoluvlastníků jednotek
V zákoně o vlastnictví bytů je uvedeno, „spoluvlastníci jednotky mají postavení vlastníka jednotky (jeden hlas)“
Nevíte, jakým způsobem se to prakticky realizuje? Rozumim tomu tak, že hlasují společně – jako jeden člen a tedy se musejí předem domluvit.
Zalezi samozrejme na jejich podilu. Pokud maji 50:50 musi se domluvit, pokud ma nekdo vetsinu, ma pravo hralsovat za jendotku on, pokud je spoluvlastniku vice, musi se vzdy najit v ramci nich vetsina.
Díky za odpověď, jste první, kdo souhlasí s tímto výkladem. V našem případě nejde jen o byty, ale i garáž (garáž =1 jednotka, garážová stání = podíly na této jednotce), takže vlastníků je cca 30… proto dotaz k praktické realizaci.
Ve svém okolí jsem se informoval, a nikde toto nerespektují. Prostě jen sčítají podíly, nezávisle na jednotkách.
podle meho nazoru jestli je garaz vedena jako jedna jednotka v prohlaseni vlastnika a hlasuje se v ramci nemovitosti jako celku tak tech 30 lidi (spoluvlastniku) ma podle me jeden hlas o vaze x procent. (stejne jako manzele :).
Já to viděl prakticky tak, že pokud to bylo ve společném vlastnictví manželů, tak se museli domluvit a měli nedělitelný hlas s váhou podílu celé jednotky.
Pokud ale měl každý vlastník x procent jednotky (dle výpisu z katastru), tak se hlasovalo dle podílů (každý mohl hlasovat jinak).
Zda je to tak správně, to nevím.
Poslední komentáře