Havrijní pohotovost
Dobrý den,
Jako dědictví po spravování domu městem platíme tzv. havarijní pohotovost (plyn, el, voda) u jedné společnosti. Jaký má tento kontrakt smysl a je zde zákonná povinnost takový kontrakt držet?
Děkuji za případnou reakci
Za SVJ Čechovo Nábřeží
Martin Pečinka
v našem SVJ máme smluvně, za mírný roční poplatek cca 1300 Kč, ošetřenou pohotovost na vodu, topení, kanalizaci. Pokud je závada v bytě platí zásah vlastník, pokud ve společných prostorách SVJ. Není špatné mít kam zavolat když praskne topení :-(. Záleží za co a kolik platíte. Na plyn a elektřinu je pohotovost ze strany dodavatele. karelh, svjkarel@seznam.cz
My jsme to měli taky a hned jsme to zrušili. Stálo to si 300 Kč měsíčně. Úkolem pohotovosti bylo pouze přijet a uzavřít. V našem domě se jedná pouze o plyn a vodu. Stoupačky jsou přístupné a než by někdo volal pohotovost, tak ji rychleji zavře sám. Na plyn přijedou plynárny, které to mají v popisu práce. Pak je stejně na SVJ vyhledat někoho na provedení opravy. Havarijní služba to nedělá.
Jirka
můžete být označeni jako dům se zvýšeným požárním nebezpečím a z toho plynou nějaké povinnosti co se týče zabezpečení
Můžete mít nějakou garantovanou dobu oprav, nižší ceny oprav apod. … zda se to ekonomicky vyplatí vám jako SVJ (nebo jen dané společnosti), to těžko říct – musíte si přečíst danou smlouvu a zamyslet se nad ní. Povinné to rozhodně není a myslím, že naprostá většina SVJ nic takového nemá.
Poslední komentáře