Dohoda místo klasických odměn
Pěkný den. Mohu se zeptat na Váš názor, jestli je možné, aby si výbor nevyplácel odměny klasicky, ale každý jeho člen uzavřel s SVJ Dohodu o pracovní činnosti, která není v popisu funkce člena výboru, a takto byl výbor odměněn jednou ročně za svou činnost? Stanovy jaksi na odměny výboru vůbec nepamatují, a nikdo neví jak to je možné udělat. BD tento postup poradilo, prý jako lepší, že nemusí SVJ platit ZP a SP. Tak jen pro informaci, co si myslíte? Děkuji. JN
Pane JN,
toto téma se zde již probíralo mnohokrát, proto asi nikdo neodpovídá.
Namátkou např. zde: http://www.portalsvj.cz/…clenu-vyboru
Dohody DPP či DPČ na výkon funkce jsou obcházením zákonných předpisů;
i to zde bylo vícekrát konstatováno.
Zkuste použít funkci „Hledat“.
lake
Domnívám se, že JN nemluvil o DPČ na výkon funkce člena výboru SVČ, ale o DPČ na nějakou jinou vykonávanou činnost. V tom případě by byla funkce člena výboru SVČ vykonávána zdarma a odměna by náležela za nějakou jinou vykonávanou činnost. Na to se myslím JN dotazoval.
Ano, na to se JN ptal. Za výkon funkce s velkou zodpovědností by se nevyplácelo nic a za něco jiného by se vyplácelo. To je právě to obcházení zákona. Napsáno toho tady bylo dost, ale přesto si stále někteří vedou svou. Komu není rady, tomu není pomoci.
to ano, ale o odměně za jinou činnost pro člena ne. Jinak tady řada diskutujících členů výborů v různých diskuzích uváděla, že za výkon funkce nepobírají odměnu, takže to není nic neobvyklého. Když takový člen výboru udělá se souhlasem vlastníků něco na dohodu,co nesouvisí s výkonem funkce a dostane za to odměnu, těžko se dá prokázat, že šlo o obcházení zákona.
Spíš šlo o dotaz, jestli je možné místo vyplácení měsíčních odměn uzavřít jednorázově Dohodu o provedení činnosti. ? JN
je, že odpověď dá zákon o dani z příjmů, kde je částka, do které se nedaní no a pak zákon SZ a ZZ, nebo nejlépe na ten úřad zajít, zavolat a zeptat se kdy je povinnost toto hradit u vaší činnosti.
O odměnách a DoPP je zde bohatá diskuse. Není třeba, aby odměny byly ve stanovách. Stačí usnesení shromáždění.
už to bylo jasně vysloveno.Zákon o tom nehovoří,protože o těchto a podobných věcech vždy rozhoduje Shromáždění SVJ na základě podaného návrhu ať řadového vlastníka či člena nebo předsedy výboru. Shromáždění následně schválí či neschválí, vždy se dle zkušeností přihlíží k finančním výdajům SVJ a dalším potřebám pro činnost SVJ.
Poslední komentáře