Diagnostika bytových domů před plánovanou rekontrukcí (zateplení fasády, výměna oken, zateplení střeychy, atd...)

Vložil jaroslav Petele ml. (bez ověření), 24. Květen 2013 - 14:32 ::

Několik otázek – pokud si alespoň na jednu odpovíte – tak zbystřete!!!

  • Chcete mít skutečně kvalitní, nízkonákladovou stavbu nebo rekonstrukci a nízkoenergetický provoz domu?
  • Chcete mít jistotu, že stavební firma odvedla kvalitní práci? (znáte pořekadlo—co oči nevidí, to srdce nebolí? – skutečné pravidlo velkého množství stavebních firem a jejich subdodavatelů)
  • Chystáte rekonstrukci Vašeho domu, bytové jednotky nebo obytného domu a chcete se vyvarovat chyb již rekonstruovaných domů? (první neodborně a nesystematicky zateplené domy již musí podstoupit novou rekonstrukcí, která zvyšuje další náklady na bydlení)
  • Už jste slyšeli výmluvy od stavební firmy, že za vlhkost a plíseň můžete Vy nesprávným užíváním a větráním? (máte nově zatepleno a objevují se první příznaky vlhkosti, se kterou jste se dříve nepotýkali?)
  • Kupujete nemovitost (dům, byt) a zajímá Vás skutečný stav a případný rekonstrukční potenciál kupované nemovitosti?
  • Skutečně si myslíte, že novostavby jsou bez investic a dobře postavené? (koukal na to kamarád a říkal, že je to dobře stavěno? – máte snad rentgenové oči nebo snad nadpřirozené schopnosti změřit neviditelné??)
  • Nejsou peníze za kvalitní nízkoenergetické materiály a výplně degradovány špatnou instalací a neznalostí stavebníků? (Vždyť to takhle stavíme 30 let a nikdo nic neříkal ….)
  • Skutečně při dnešních poměrech ve stavebnictví věříte dobrému slovu stavitele a neověříte si Vaší investici do Vaší nemovitosti????

ŘEŠENÍ je tu: ----diagnostika stavby a přesná lokalizace předrekonstrukčních vad a problému v domě, návrh na správnou systematickou rekonstrukci z vhodných materiálů určených přímo pro danou stavbu, kontrola kvality stavebních prací po provedené rekonstrukci – to je v krátkosti diagnostika stavby – –neudělejte chybu jako již velké množství družstev a majitelů bytových domů, kteří podlehli mamonu a nekvalitě stav. firem a dnes jsou před několikátou velkou investici do rekonstrukce bytového domu!!!! www.conversio.cz

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Jaroslav Petele ml. (bez ověření), 25. Květen 2013 - 9:41

    Jistota je dána jedním prostým zjištěním, že většina testů které se provádí při diagnostice jsou dány měřením fyzikálních vlastností a tudíž jsou tyto měření neošiditelné. Testy průvzdušnosti (Blower door test) s kombinací termodiagnostiky (termokamera) a další měřící technikou (podpovrchová vlhkost, atd.) jsou věci, které nejdou ovlivnit ani pokroutit. Pochopitelně žijeme ve společnosti, kde se stavebnictví neskutečně šidí a pro většinu stavitelů a stav. firem jsme problém, protože na každé stavbě se najdou problémy, jde jen o to, jestli jsou to vady systémové, úmyslné, nebo jen z nevědomosti stavitele. A jestli poté je možno tyto vady efektivně odstranit. Chápu, že zaručených rádců a spasitelů se zde může objevit spoustu, ale pokud někdo diagnostikuje stavbu pouhým pohledem a souborem zkušeností, tak se opravdu nejedná o správný postup a může být pochopitelně v rámci obchodu pokroucen :) Proč je tedy ve vyspělích zemích (myslím tím třeba DE) diagnostika běžnou součástí stavby a součástí kolaudačního řízení? Klidně si prohlédněte nebo stáhněte vzorové studie (ostatní protokoly jsou k náhlédnutí u mě) několika typů staveb na naší web. adrese www.conversio.cz a nebo mě klidně kdykoliv kontaktujte na tel. 607584954 – Jaroslav Petele ml. a velmi rád se na toto téma s Vámi pobavím

    Vložil Jar (bez ověření), 24. Květen 2013 - 18:52

    Pěkná reklama, jen kde vzít tu jistotu, že nejste jedním z těch, kdo Vám za peníze udělí „stoprocentně nejlepší radu“. Takových zaručených rádců, kteří se tváří jako spasitelé a nejlepší řešitelé problémů jsou kvanta… Jar

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".