Zápis ze schůze výboru
Dobrý den, poraďte prosím někdo jak vytvořit zápis ze schůze výboru pro justici. Volili jsme nový výbor a potřebujeme ho zaregistrovat. Nějaký vzor by mi stačil. Děkuji Aleš P.
Dobrý den. Děkuji všem zůčastněným za názor a odpovědi. Hezký den Vám přeji.
Aleši,
předně na veřejný rejstřík se posílá v papírové podobě originál, nebo ověřená kopie, nikoliv prostá kopie. Nebo můžete elektronicky podat ovšem s doložkou konverze.
Samotný zápis o volbě funkcionářů výboru může být velmi prostý. Např.:
Zápis z jednání výboru Společenství....., se sídlem....., IČ .....
Přítomni: ....................
Po skončení dnešního shromáždění byli na základě návrhu pana … zvoleni za
- předsedu výboru ...............
- místopředsedu výboru ..............
Zapsal: ...........
V Praze dne 11.1.2023
Hezký den!
Pavel
Pane Pavle,
na Rejstřík jsme vždy posílali datovou schránkou jen kopie vnitřních dokumentů (stanovy, ÚZ, zápisy ze shromáždění nebo výboru o volbě členů výboru nebo předsedy), a nikdy nám tato podání Rejstřík neodmítnul.
Zdenku22,
já jsem praktik.
Nyní jsem podal návrh na změnu v OR na Městský soud v Praze.
Nějaká „vyšší soudní úřednice“ mi 9.1.2023 odpověděla:
„Listiny zaslané do datové schránky byly zaslány bez doložky konverze. Doložte originály nebo ověřenou kopií listin. V případě e-listin, listiny s doložkou konverze. ...... Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné.“
Pomíjím to, že i když jsem návrh poslal z datové schránky bytového družstva, tak mi ta kráva odpověděla do datové schránky fyzické osoby. Problematika datových schránek je často nad možnosti těch lemplů na úřadech.
Můžu se soudem bojovat, i když není odvolání přípustné, nebo pořídit ověřené listiny.
Volím snadnější cestu. Bojovat s dementními úředníky mne nebaví, pokud nejde o nic závažného.
Hezký den!
Pavel
Pane Pavle,
ve své době jsem se utkal s rejstříkovým soudem u Vrchního soudu v Olomouci, a byl úspěšný. Tím chci říct, že boj se státní správou, nepostupuje-li podle zákona nebo dokonce nesmyslně, se dá vést, a měl by se.
Já osobně nevidím žádný smysl ověřovat (vidimovat) vlastní (interní) dokumenty SVJ. Dovedu si nanejvýš představit je legalizovat, resp. jejich podpisy, vyžaduje-li to zákon.
Zdenku22,
souhlasím s tím, že ověřovat interní dokumenty SVJ nedává moc smysl.
Nicméně nemám moc času a zápis musím vyřešit obratem, protože peněžní ústav vyhrožuje, že mi zruší bankovní účet, protože mi nesouhlasí zápis v OR se zápisem v ESM. A to je podle AML nepřípustné.
Takže volím kratší a jednodušší cestu.
Jinak zadarmo školit vyšší soudní úřednici o zákonech se mi stejně nechce. Ona si ty svoje výblitky píše v pracovní době za velké peníze a já od nikoho peníze za zbytečně promarněný čas nedostanu.
Hezký den!
Pavel
Ono asi taky závisí od toho, zda na to rejstříku sedí normální úředník nebo úředník dement. Nám prostou kopii nepřijali. A ještě k tomu chtěli jakýsi podpis, nikdo neví jaký a kam.
Jen doplnim, ze lze zaslat i pres datovou schranku.
ad 1) Podání s listinami zaslané datovou schránkou podepsáno elektronickým podpisem být nemusí. To však platí pouze v případě, kdy jsou listiny zasílány z datové schránky osoby, která je ve veřejném rejstříku právnických a fyzických osoba zapsána, a které se založení do Sbírky listin týká. Pokud jsou listiny zasílány z datové schránky jiné osoby (např. advokát, účetní firma atd.) musí být podepsány uznávaným elektronickým podpisem nebo musí být přiložena elektronicky podepsaná plná moc, popř. plná moc, která byla autorizovaně konvertována, event. odkaz na plnou moc, která je již u soudu založena.
Pane Predecký,
ten zápis ze schůze výboru tvoříte v první řadě pro vnitřní potřebu, a na Rejstřík posíláte jen jeho kopii. A pokud máte problém s vytvořením prostého zápisu z jednání výboru, jak můžete být jeho členem (nebo dokonce jeho předsedou)?
Poslední komentáře