Zápis a protokol ze shromáždění SVJ
Dobrý den, může mi někdo poradit jaký je rozdíl mezi zápisem a protokolem ze shromáždění? Musí být součástí obojí nebo stačí pouze protokol? Popřípadě odkaz na nějakou právní legislativu k tomuto ? Děkuji moc za ochotu, hezký den
Protokol je zápis úředního jednání, zachycuje jednotlivé úkony nebo průběh celého jednání, aby mohlo být s časovým odstupem věrně rekonstruováno v jaké úřední věci, co přesně a s jakými účastníky se odehrálo. Písemná protokolace se proto používá tehdy, není-li možné pořídit záznam na elektronické datové médium. Protokoly využívají ve svém jednání soudy, správní nebo finanční úřady, policie apod., o méně důležitých skutečnostech se ale pořizuje pouze úřední záznam do spisu.
Zápis je zápis soukromoprávního jednání, …
„…Musí být součástí obojí nebo stačí pouze protokol? …“
Z průběhu shromážění se tedy pořizuje zápis, jak zde již bylo řečeno. Protokol tam jistě může být také, zřejmě pokud byla přítomna i Policie nebo jiný státní ouřada. Ale obvyklé to rozhodně není.
podívejte se do stanov, jestli to není řešeno tam.
zákon zná jen zápis – nový občanský zákoník § 254 (+ § 1221)
(1) Statutární orgán spolku zajistí vyhotovení zápisu ze zasedání do třiceti dnů od jejího ukončení. Není-li to možné, vyhotoví zápis ten, kdo zasedání předsedal nebo koho tím pověřila členská schůze.
(2) Ze zápisu musí být patrné, kdo zasedání svolal a jak, kdy se konalo, kdo je zahájil, kdo mu předsedal, jaké případné další činovníky členská schůze zvolila, jaká usnesení přijala a kdy byl zápis vyhotoven.
(3) Každý člen spolku může nahlížet do zápisů ze zasedání za podmínek určených stanovami. Neurčí-li stanovy jinak, lze toto právo vykonat v sídle spolku.
Poslední komentáře