Uzavírání Dohody o provedení práce
Výboru SVJ byla schválena shromážděním odměna pro členy výboru. Mohou mít jednotlivý členové výboru SVJ uzavřenou Dohodu o provedení práce? Děkuji za odpověď.
Členové výboru mohou uzavírat DPP, ale pouze na činnosti, které nejsou výkonem funkce.
Pokud uzavřou DPP na výkon funkce, tak krátí daň z příjmu a zdravotní daň.
Podle výše částek je možné, že krátí i sociální daň.
Podle výše částek je možné, že se dopouští trestného činu.
Hezký den!
Pavel
Pane Boboši, na DoPP pro výbor tady máte mnoho vláken, takže si můžete počíst. Nejste první, kdo to tak chce řešit. Jednodušší než DoPP (kde se hradí 15% daň) je, když chcete odměny obcházet, nechat si proplatit paušál na mobil a internet nebo MHD.
Je to jedno z řešení jak normálně odměnit člena výboru..... jasný, že to nesmí být na výkon funkce ale té drobné práce za rok je tolik , když se to rozepíše např. na 130 hodin nebo 140 a proplatí ve dvou částkách + daň FÚ… Otázka co je to výše částky : např. celkově 6000,– hrubého za rok jak mám já to asi moc není . Samozřejmě výkon funkce zadarmo. Takže těch 6 litrů HRUBÉHO je jediná odměna.
tomu se clovek nevyhne.
většinou se odviji od typu pracovni smlouvy a pak od vyse vyplacene castky .. v soucasne době se domnivam je do 10.000,– mesicne … ci při vyplate, kdy je možno odvádět pouze dan z prijmu.
v pripade klasického pomeru jiz castka neni dulezita .. nesmí byt pod minimalni mzdou a ostatní platby se odvadeji, vcetne pojistného
Tuto problematiku by mela zvladnout prumerne zdatna ucetni.
Jsou i Vaše daně, staarmane, už to sakra pochopte, stát to složitě vybírá přes tři úřady, pak to hodí do jednoho pytle a pak Vám něco hodí zpět, podle toho, kolik se toho nerozkrade…
Jar,
plácáte nesmysly. Nic se nehodí do jednoho pytle. Např. z vybraného zdravotního pojištění se hradí pouze zdravotní péče poskytnutá pojištěnci.
Zdravotní pojištění by bylo pouze takové, jehož výše se odvíjí od zdravotních rizik pojištěnce. To, co nám stát povinně nakazuje platit, je zdravotní daň, jejíž výše se odvíjí od výše ročních příjmů.
S pojištěním to nemá žádnou spojitost, jen název je shodný.
lake
Daň je zákonem určená povinná platba do rozpočtu státu či jiné autority. Vyznačuje se neúčelovostí a neekvivalentností, tzn. ukládá se jako jednostranná povinnost bez nároku plátce na plnění ze strany státu či jiné autority.
Zdravotní pojištění tedy plně nenaplňuje definici daně, zároveň ani definici pojištění. To není ale podstatné, rozhodující je, jak je termín definován zákonem. Zákony jednoznačně stanovují termíny zdravotní pojištění a sociální pojištění. Aby nedocházelo ke zmatkům a nepochopení o čem je vlastně řeč, je žádoucí používat termíny dané zákonem. Používání jiných termínů v odborných diskuzích je zhovadilost a arogantní namyšlenost.
Zcela s Vámi souhlasím, že se mají používat termíny, jež jsou obsaženy v předpisech, protože tím pletou ty, kteří nejsou v těchto věcech úplně kovaní. Ale jsou lidi, kteří si myslí, že jsou papežštější než papež a chytřejší než všichni ostatní a „frajeří“ těmito termíny…
Nemyslící ovce používají vadné termíny, které jsou jim nadiktovány, protože jim chybí mozek na vlastní uvažování, asi tak bych to zhodnotil. Když někdo s mozkem upozorní na vadný termín, tak je nařčen, že „frajeří“. No, máte právo mít svůj vadný názor, i když je hloupoučký.
Souhlasím s lenkaa, že by se měl používat termín uvedený v zákoně a který je navíc zažitý ve společnosti. Odborník, který zná rozdíl mezi pojištěním a daní, se v tom dokáže zorientovat, ale pro běžného člověka je to zbytečné matení. Tedy myslím skutečný odborník, nikoliv „frajírek“ co machruje a předvádí se, jak objevil chybu v zákoně… Nechť si každý sáhne do svědomí a bez použití literatury se vytasí s definicí a obsahem pojmu daň. Skutečný odborník to bude umět, ostatní, používající rádoby správný termín, jsou ti frajírci… Nicméně toto patří do úplně jiné diskuse :-)
Vilém napsal: „Zákony jednoznačně stanovují termíny zdravotní pojištění a sociální pojištění.“
Opravdu? Viléme, když jste takový na slovo vzatý expert, můžete nám zde tedy citovat definici termínu „zdravotní pojištění“? Ve kterém celostátně platném právním předpisu je tato definice uvedena?
Čekám na Vaši odpověď. Už se na ni těším.
lake
Podle § 1/a zákona o veřejném zdravotním pojištění č. 48/1997 Sb. tento zákon „upravuje veřejné zdravotní pojištění (dále jen „zdravotní pojištění“).“
Pane lake, a když jste takový expert na všechno, můžete citovat, který celostátně platný právní předpis upavuje „zdravotní daň“?
Viléme, ptal jsem se Vás jasně na definici termínu „zdravotní pojištění“, která je uvedena v některém celostátně platném právním předpisu. Tvrdil jste prve, že taková definice existuje. Čekám tedy, až ji sem napíšete.
lake
Pane lake,
uvedl jsem Vám zákony, které upavují „zdravotní pojištění“ a „pojistné na zdravotní pojištění“. K otázce, kde je v celostátně platných předpisech upravena „zdravotní dan“, jste uvedl prd. Místo toho odvádíte pozornost na marginality.
Klasicka pojistovna pojistuje na zaklade rizik a to jak předvídatelných tak nepředvídatelných.
Cose tyce tzv. zdravotniho pojisteni dle zákona .. vic by byl vhodny nazev z první republiky ..nemocenská pokladna viz Ottův slovník naučný/Nemocenské
ale to všichni asi vime .. tady jde asi o něco jiného.
PS .. ale klicema kvůli tomu nebudu …
§ 1 zákona České národní rady o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění č.592/1992 Sb. pak upravuje výši pojistného na veřejné zdravotní pojištění.
Viléme, zase stejná chyba. Neptal jsem se na to který zákon upravuje výši pojistného na veřejné zdravotní pojištění. Ptal jsem se Vás co to je „zdravotní pojištění“.
Tvrdil jste prve, že zákonodárce ten termín definoval a Vy že tu definici znáte. Tak sem s ní, prosííííííím.
lake
… je to jakasi mlhava představa, ze když se mi něco stane ta mi zdravotni pojistovna zaplati léčbu.
V soucasne době se vymezuji skutecnosti, kdy naklady na léčbu pojistovna vymaha zpet .. tzv regrese napr. při zjistenem alkoholu a pod.
Dále se pomalu definuje, kdy bude léčba při tzv. dlouhodobe nepriznivem stavu odmitnuta a
v soucasne době se vedou diskuze, ze by mela mit také i financni strop na tuto léčbu jak je v nekterych destinacích.
Zaver … urcite, pomalu, nenapadne se toto definuje.
S člověkem, který v diskusi používá výrazy jako „zhovadilost a arogantní namyšlenost“, se nemá cenu špinit. Asi se jedná o zhovadilce, který je arogantně namyšlený a proto používá takové výrazivo. Svůj k svému.
Zatím jsem se nepropracoval k výrazům, které běžně používá lake. I když Vám by některý z lakeho používaných výrazů asi slušel.
Poslední komentáře