Soudce lže a okrádá
Jaká je obrana vlastníka bytu v situaci, kdy soudce lže, tyto své lži píše do písemností, které vydává, a v důsledku toho jednak okrádá a jednak se vyhýbá řešení předložené věci, tj. vyhýbá se své práci? Na výzvy k zanechání lží a k jejich odstranění ze spisu nereaguje.
Normální prostředky, tj. trestní oznámení a oznámení přestupkové komisi, patrně nejsou použitelné.
Navíc soudce bytovému spoluvlastnictví nerozumí, což je v této souvislosti méně podstatné.
Vlastnické hnutí
Pokud osoba trpí bludy (které případně zapisuje), volám záchrannou službu. Pomohou.
Zodpovědně přiznávám, že toto video mě dostalo do kolen.
Soudce v „mé“ věci nejprve napíše svoji domněnku, kterou uvede slovy „soud konstatuje“ nebo „soud má za prokázané“ nebo „soud zjistil“ a která je v rozporu se skutečností a potom z ní dovozuje důsledky. To je nesprávná metoda, takto lze (neplatně) dovodit cokoliv.
Postižitelné je lhaní soudních znalců a soudních tlumočníků a překladatelů. Na znalce a tlumočníka, který píše bláboly, přičemž má jasně stanovenou mj. povinnost znalecký úkol nepřevzít, pokud je mimo rámec jeho odbornosti, je možné podat trestní oznámení.
O odpovědnosti ostatních zde diskutovaných profesí nechť se zde vyjádří jiní, bohužel jsou prakticky nepostitiželní. Stačí, když prohlásí, že konají, jak nejlépe dovedou, a jsou mimo odpovědnost.
Právní systém Česka je z podstatné části založen na existenci okrádajících profesí. Advokáti se používáním lží živí podle hesla Kdo víc lže, vyhraje. Zkusil jsem žádat přes Advokátní komoru, aby její člen přestal lhát, zatím neúspěšně. U advokátů a notářů by aspoň teoreticky jejich lžím měla zabránit právě profesní komora (notáři typicky nelžou) a je možné na ně podat trestní oznámení a obrátit se na přestupkovou komisi.
U soudců je to jinak, ti jsou nezávislí na čemkoli, tj. i na dobrých mravech. Taky by mě zajímalo, zda je vůbec nějaká obrana proti lžím soudců. Účastník řekne A, soudce na místo toho zaprotokoluje B. V dalším řízení a jeho dalších fázích A nikoho nezajímá a vychází se výhradně z toho, co zapsal soudce. Může to být úmysl soudce přímý, nepřímý a nebo to vůbec úmysl soudce škodit být nemusí (omyl, přeslech, neobratnost formulace).
Doporučení: Zapište se na práva. Sám jsem podal přihlášku k turbostudiu práv do Plzně.
„U advokátů a notářů by aspoň teoreticky jejich lžím měla zabránit právě profesní komora (notáři typicky nelžou)“
Mám zkušenost, že notář lhal, a to podle googlu opakovaně. Notářská komora stížnost vyřešila tak, že se notáře zeptala. Můžete hádat, co asi notář notářské komoře odpověděl.
Je to imho o dukazech.
Pokud nemate dukazy, komora, soud, arbitr, nikdo nemuze nic delat. Co mela komora delat, nez posoudit dukazy? Malo informaci.
Me komora notarska pomohla, jak jsem potreboval a ocekaval. Nemuzete ale ocekavat od komory zrizene notari pro notare, ze predci vase ocekavani, o co slo?
Za to co popisujete, hrozi soudci karne rizeni. Pokud byste prokazal umysl, tak jeste neco horsiho.
Uz se to stalo, bylo to v novinach a mela to byt lajdackost soudce. Snizili mu plat. On se pak soudil a nevyhral, ale
Jednak soudce to co protokoluje, tak diktuje, v nekterych sinich mate monitor a vidite, co se zapisuje.
Mozna je lepsi to v civilnim rizeni naformulovat sam a predat pisemne vyjadreni, ne? Protoze:
Ps: https://tinyurl.com/y2wfl3cc 10 let se to pak vysetruje a nic z toho, vlastne x let nechodi do prace a pak dostane 85% platu ehm a postavi z toho tri baraky a dcera ma dite s hejtmanem, synek koncipient v jedne AK, no kdyby nekdo snad chtel dalsi podrobnosti
Tady je hlavne problem, ze laik nema zadnou sanci u soudu, advokat – vetsina z nich jsou diletanti anebo na vas proste kaslou a , no radsi toho necham, myslim ze dobre vim jak to chodi
„hrozi soudci karne rizeni.“
Kárné řízení soudci hrozí pouze ve dvou případech:
pro průtahy v řízení
pro nevhodné chování
Ani jedno není diskutovaný případ. Pro popisovaný postup soudce žádný postih nehrozí, soudce je nezávislý, i když píše nepravdy či nesmysly, bez ohledu na úmysl. Bohužel.
Kdo soudí soudce?
„A podle vás to je tedy odměna?“
Od určité výše výdělku nahoru na částce prakticky nezáleží.
Pokud by se o stejnou částku (absolutně, ne procentně) snížil průměrný výdělek, trest by to byl zcela jiného dopadu.
Tak nám vyfoťte zalinkujte pár takových lží, třeba na https://cs.imgbb.com
Nejste jediný,také se soudím s SVJ. Předseda bez kontrolního orgánu,nelze odvolat má většinový podíl.Má šikovného právníka,co je kamarád se soudcem,nic s tím nenaděláte,žijeme v neprávním státě,kde platí peníze a známosti.
„také se soudím s SVJ. Předseda bez kontrolního orgánu,nelze odvolat má většinový podíl.Má šikovného právníka,co je kamarád se soudcem“
Jsem v téže situaci. Předseda si svým většinovým podílem odhlasoval opakovaně nevykonávání správy a ničení společného majetku.
Předseda bez kontrolního orgánu.? To ale není věc svj ale vlastníků. Předsda má většinový podíl a nelze jej odvolat. Takový je ale zákon, o čem se tedy chcete soudit a s kým?
„Takový je ale zákon, o čem se tedy chcete soudit a s kým?“
Zákon stanoví předsedovi povinnnosti, těch ho nemůže zbavit ani rozhodnutí většiny hlasů vlastníků.
Olgo a co námitka podjatosti?
Soudce přece nemůže porušovat zákon, spíše je opatrný na tu silnější stranu, která by ho mohla popotahovat anebo je neinformovaný a nerozumí věci. Na SVJ žádné soudní specializace nejsou a případů je naprosté minimum, a 80% z nich je ve stylu: neplatič vlastník, do 2 stání odsouzeno na prvním stupni…
„případů je naprosté minimum“
To dávno není pravda, snad možná dříve. Nahlédněte do seznamu jednání vedených u Vašeho okresního soudu, seznam je veřejný s jednání jsou rovněž veřejná. Soudy jsou zahlceny spory, kde účastníkem je SVJ.
O to více překvapuje, že soudci bytovému spoluvlastnictví zatím nerozumí a rozhodují ve stejné věci rozdílně, dost často tak, že dají za pravdu SVJ, aniž by se snažili o pochopení věci a nebo své rozhodnutí aspoň zdůvodnili. Na rozdíl od normálních profesí nejsou totiž vůbec závislí na kvalitě své práce a nehrozí jim propuštění při porušení předpisů.
„Soudce přece nemůže porušovat zákon“
Soudce je zákon.
„Na SVJ žádné soudní specializace nejsou“
Od krajského soudu výše jsou soudci specializovaní na SVJ. U okresního soudu bohužel nikoliv.
Poslední komentáře