Princip samozhojení a nadlidé
Člověk pracuje za ~20 000 Kč, musí mít potřebné znalosti a když udělá chybu, v závislosti na výši škody je potrestán, případně přijde o místo.
Nadčlověk pracuje za ~100 000 Kč a když udělá chybu, nic se neděje, bez ohledu na to, zda měl či neměl potřebné znalosti a bez ohledu na výši způsobené škody.
V této souvislosti je rovněž zajímavý princip samozhojení, který spočívá v tom, že zmetky se během času samy opraví (stanou se bezvadnými produkty), a to bez jakéhokoli zásahu kohokoliv. Proto i celé odvětví, kde princip samozhojení a statisícové výdělky fungují, samo pracuje bezchybně.
Navrhuji proto princip samozhojení rozšířit na všechny odvětví a tím se jednou pro vždy zbavit zmetků, aniž by se navýšily náklady.
V uvedené souvislosti doporučuji seznámit se se zákonem č. 236/1995 Sb., o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu, a to zejména jeho § 3a a § 28.
Podle tohoto zákona např. plat předsedy senátu krajského soudu s 29 lety praxe činí „platová základna“ pro rok 2016 ve výši 77 637,– Kč × (1,67 + 0,09) = 136 700,– Kč.
Že by zmetkové zákony, vyhlášky, nařízení měly semo tamo nějakou souvislost s bydlením?
Zájemce se dočte o rozdělení práce na produktivní a neproduktivní: Ti, kdo pracují produktivně, vytvářejí statky a živí všechny, kdo pracují neproduktivně.
Uvážíme-li údaje uvedené v příkladu shora, snadno dovodíme, kolik lidí živí jednoho nadčlověka…
Sejné jako v říši římské před jejím zánikem. My si to sice nechceme připustit, kdo by taky chtěl, ale je to tak. To co v této době trvalo 300 let je dnes v Evropě skutečností za tři roky.
Tak jasně , to už tady ale můžeme rozebírat vliv cestování do Himalájí na bytovou problematiku v Čechách…
Poslední komentáře