Které listiny lze vložit do rejstříku
V jiném vláknu se rozvinula diskuse na téma Co všechno může být vloženo do sbírky listin rejstříkového soudu. Odpověď nebude zřejmě jednoznačná, praxe jednotlivých soudů se v mnohém liší. [upraveno 2011-04-08].
Zápis z prvního zasedání a schválené stanovy se vkládají vždy. Rovněž zápisy ze shromáždění, na kterých byl volen statutární orgán SVJ. Je-li výbor, vkládá se zápis z volby předsedy.
Další záležitosti (ostatní zápisy ze shromáždění, účetní závěrky), je možno doporučit k povinnému zveřejňování na základě stanov SVJ.
Obavy ze zveřejnění osobních údajů nejsou na místě. Údaje o vlastnících a spoluvlastnících nemovitostí v ČR jsou volně přístupné na webu ČÚZK. Výpis z katastru je i přílohou zápisu z prvního shromáždění (volně přístupno v rejstříku). Případné choulostivé informace (kdo dluží kolik, komu se opravoval odpad z WC, atd.) lze v zápisu začernit před vložením do sbírky listin.
lake
ani jeden odkaz bohužel již nefunguje. Můžete uvést přímo ICO?rivr
Obchodní Rejstřík
Ministerstvo spravedlnosti České republiky
Přístup byl bohužel odmítnut pro překročení časového limitu nebo změnu IP adresy. Klíč pro sbírku listin není platný! Prosím opakujte vyhledávací dotaz.
Vaše odpověď je velmi „sofistikovaná“…rivr
…avšak uvedené URL jsou generované dynamicky a jsou časově omezené. Není v nich NIC podle čeho by se dal „dotaz opakovat“. Jestli tam „něco“ přesto někde vidíte (tedy dokážete uvést funkční link na ty dvě zmiňované Sbírky listin) → pak jej uveďte. děkuji
Ne, nikde nic nevidím…naopak…chtěla jsem se také podívat do rejstříku na ukládané listiny, ale nešlo to…
Mojí „sofistikovanou“ odpovědí jsem se jen chtěla připojit k Vaší výtce, že to nejde…
Správný postřeh, do rejstříku jsme z volební schůze dali také jen část, nikoli kolik kdo dluží. Tiskem zkrácené verze, samozřejmě znovu podpisy příslušných osob.
Každý má právo na to, aby jeho údaje nebyly zveřejňovány. Na druhou stranu rejstříkový soud vyžaduje zápis ze schůze, kde došlo ke změně orgánu (zvolení, odstoupení, odvolání ad.)
Lze proto doporučit postup popsaný panem Petrem, totiž zaslat rejstříkovém soudu pouze zápis o volbě (odvolání), ať už formou výpisu ze zápisu ze shromáždění, nebo tak, že se napíše samostatný zápis o volbě a bezprostředně po té následuje další schůze, jejíž zápis se již nezveřejňuje. Mám za to, že takovýto postup není v rozporu se zákonem.
Nic nebrání tomu, formálně svolat na stejný den dvě schůze, jednu volební a jednu nevolební.
Poslední komentáře