Klíče/čipy ke vstupních dveřím

Vložil Předseda (bez ověření), 27. Červen 2018 - 10:19 ::

Zaujala mne včerejší diskuse na téma čipy/klíče ke hlavnímu vchodu. Chtěl jsem se zeptat. Jak to řešíte ve vašem SVJ/BD ? Dáte/prodáte tolik bezpečnostních klíčů či čipů, kolik kdo z nájemců/vlastníků bude chtít ? Nebo máte zaveden systém , kdy na každý byt přidělíte tolik klíčů/čipů , kolik je v bytu přihlášených osob ? Jeden známý mi říkal , že u nich to řeší tak , že na byt vyhradí tolik čipů , kolik je tam přihlášených osob. Tyto čipy dostane vlastník za stejnou cenu , za jakou je nakoupí SVJ. Pakliže chce někdo více čipů , dostane další čipy za cenu 300 Kč/kus. Funguje to někde také tak ?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Jr. (bez ověření), 29. Červen 2018 - 18:32

    Ty další čipy za 300,–Kč by určitě měly být jako vratná kauce. Pokud ho po nějaké době vrátíte, třeba proto, že k Vám tetička už nechce chodit, tak dostanete 300,– zpět. Pokud k Vám tetička chce chodit, ale čip ztratila, nahlásíte jeho ztrátu a za nákupní cenu čipu obdržíte náhradní a ten ztracený se „zakáže“. Prima den

    Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 29. Červen 2018 - 19:07

    „Pokud ho po nějaké době vrátíte“ nelze vracet kauci, neboť stav čipu nelze snadno ověřit. Pokud tvrdíte opak, půjčte mi svůj čip a neznatelně ho poškodím. Zdarma.

    Vložil Jr. (bez ověření), 29. Červen 2018 - 22:38

    Asi rozumím. Dá se to ještě zpřesnit: čipy pro návštěvy budou za 350,– (50,– nákupní cena čipu, 300,– vratná kauce). Při ztrátě zaplatíte jen tu nákupku za nový, protože ztracený se zakáže. Pokud by jste chtěl vrátit tento čip pro návštěvy, s tím, že už ho nepotřebujete. Obdržíte určitě těch 300,– ale těch 50,– už ne (co když je neznatelně poškozený ;-) Ta kauce je proto, aby například ti, co pronajímají, chtěli po svých nájemnících vracet čipy. A když je nedostanou, tak je nechají zakázat a tratí jen tu nákupní cenu. Omezí se tím tedy množství lidí, co mají přístup do domu. S čipy toto jde, s klíči ne.

    Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 29. Červen 2018 - 22:59
    Vložil JarekSVJ, 27. Červen 2018 - 13:07

    Hele předsedo , jsem taky předseda ale tak hloupě bych se nezeptal. Prostě jaké si to uděláte takové to budete mít. Jsem trouba a jako trouba bych přemýšlel nad smysluplností čipů( další náklady navíc) určitě né zabezpečení domu potom by jte museli mít jasno jak postupovat při „ztrátě“ čipu.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 28. Červen 2018 - 22:27

    Vy ten dům celý vlastníte, že tam chcete rozhodovat? Žádný vlastník není povinen sdělovat statutárům SVJ počet osob pokud tuto povinnost nemají zakotvenu ve stanovách. Rozumní vlastníci své naáklady hradí podle vlastnického podílu uvedeného na LV a ne podle počtu osob. Každý vlastník má právo na takový počet klíčů, čipů, o které si požádá a zaplatí. Cena musí obsahovat skutečné pořizovací náklady a není myslitelné aby nějaký diktátor určil kolik je ochoten milostivě klíčů přidělit a případně tuto svoji vymyšlenou mez sankcionoval zvýšenou cenou. Si to asi pletete s ubytovnou Armády spásy.

    Vložil Michaela Michalkova Vesela (bez ověření), 15. Říjen 2020 - 8:40

    Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak to funguje v praxi. Mají vlastnící právo na čip i klíč, nebo jim může být odepřen klíč? Co když elektronické zařízení přestane fungovat? Jak se pak člověk dostane do domu? Děkuji MM

    Vložil VN (bez ověření), 29. Červen 2018 - 10:08

    která nařizuje SVJ přenechat vlastníkovi k použití neomezené množství klíčů či čipů ? Jinak s tím , že vlastník není povinen nahlásit počet osob pravdu nemáte…viz par. 1177 NOZ

    Vložil JaVa, 29. Červen 2018 - 10:17

    „Máte nějaký odkaz na nějakou právní normu která nařizuje SVJ/statutárnímu orgánu SVJ, přenechat vlastníkovi k použití pouze omezené množství klíčů či čipů ?“

    Pokud by toto omezení bylo zakotveno ve stanovách SVJ,pak by omezovalo vlastníka jednotky na jeho nezadatelných právech, spoluvlastníka nemovitosti!

    Děkuji předem za odkaz na § znění zákona.JaVa

    Vložil NN (bez ověření), 29. Červen 2018 - 11:30

    Javo, ve vší úctě – Vy snad potřebujete i odkaz na § abyste mohl vykonat velkou potřebu.

    Z komára dokážete udělat velblouda....­.............­..

    Zdar

    Vložil , (bez ověření), 29. Červen 2018 - 11:33

    NN, vy si děláte legraci, ale takový § na velkou potřebu bude vydán v bruselu. Nebude to dlouho trvat.

    Vložil VN (bez ověření), 29. Červen 2018 - 10:20

    množství klíčů či čipů mělo být neomezené ? Proto, aby klíče k domu měli všichni místní bezdomovci ? Proč poté dům vůbec zamykat ?

    Vložil JaVa, 29. Červen 2018 - 10:32

    Práva a povinnosti vlastníka jednotky

    § 1175/89/2012 Sb.,

    (1) Vlastník jednotky má právo svobodně spravovat, výlučně užívat a uvnitř stavebně upravovat svůj byt jakož i užívat společné části, nesmí však ztížit jinému vlastníku jednotky výkon stejných práv ani ohrozit, změnit nebo poškodit společné části.

    Přeji hezký den.JaVa

    Vložil VN (bez ověření), 29. Červen 2018 - 10:41

    ale toto nic neříká o tom , na kolik klíčů od vstupních dveří má vlastník nárok…Toto říká , že vlastník musí mít volný přístup ke svému majetku-svému bytu.. což v podstatě znamená to , že pokud bude mít pouze jeden klíč , bude to v pořádku… No nic , zajímá mne to , zavolám svému právníkovi a budu referovat..

    Vložil VN (bez ověření), 29. Červen 2018 - 10:57

    Takže s právníkem jsme se shodli. Vlastník má zákonný nárok pouze na jeden klíč od hlavního vchodu…

    Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 29. Červen 2018 - 19:45

    Který to je právník? Podám na něho stížnost podle § 2950 občanského zákoníku. Ze Sládkovičkova, nebo z Plzně?

    Vložil JaVa, 29. Červen 2018 - 11:12

    „Takže s právníkem jsme se shodli. Vlastník má zákonný nárok pouze na jeden klíč od hlavního vchodu…“

    Doplňuji:

    „Pořízený ze společných peněz SVJ!“

    Na vlastní náklady a požadavek vlastníka jednotky, je počet klíčů od hlavního vchodu omezen také jen na jeden kus?

    Hezký den.JaVa

    Vložil JarekSVJ, 29. Červen 2018 - 7:10

    Skoro naprostý souhlas. Spoluvlastnický podíl jako určující měřítko pro určité náklady . Nelze tak hradit teplo, studenou a teplou vodu. Určitě tak jde hradit např. : společná elektřina, samozřejmě tzv. fond oprav (dlouhodobé zálohy), pojištění domu, správní poplatky ( banka, revize , právník, náklady na činost výboru a já nevím co ještě – viz. stanovy) V našem SVJ se již roky rokoucí neúčtuje dle počtu osob. Sdělování počtu osob : občanský zákoník č. 89/2012 Sb. § 1177

    Vložil Správa domu (bez ověření), 15. Říjen 2020 - 9:01

    „Spoluvlastnický podíl jako určující měřítko pro určité náklady. Nelze tak hradit teplo, studenou a teplou vodu.“

    Proč by to nešlo? Vše je možné hradit podle spoluvlastnických podílů.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".