Volba výboru per rollam
Chtěla jsem se zeptat – „V případě volby výboru SVJ per rollam: kdo dle zákonných pravidel provede sčítání hlasů? a tudíž by měl asi být podepsán pod protokolem o výsledku volby“? /u nás výbor sčítal sám/. A druhý dotaz, při volbě je bráno v úvahu/fkat, že vy měli hlasovat všichni vlastníci a ti, kteří se nezúčastní, tak jak se to objeví ve volbě. Děkuji.
když se sejdete na shromáždění tak je vidět kdo jak hlasuje, není žádný důvod tajit výsledky hlasování per rollam, ideálně na toto mít nějaké soukromé fórum nebo třeba uzavřenou facebook skupinu, kde se zveřejní kdo jak hlasoval
u shromáždění je kvórum založeno na přítomných, těch musí být aspoň polovina pokud není upraveno jinak, kdežto u per rollam jsou kvórem všichni. Výsledek je založen na nadpolovičním hlasování z přítomých, jestli se někdo zdží hlasování je to jeho věc, ale prakticky tím sníží šanci na přijetí návrhu stejně jako by hlasoval proti
on se tedy vždy najde někdo, kdo se zdrží hlasování, ale aspoň u nás je to v řádu jednotek a to v počtu 100 neznamená skoro nic. Klasikou je nezájem lidí a pokud je něco složité (od lidí by to vyžadovalo nějakou činnost) potom „ovce“ hlasují pro :))
Výsledky voleb sčítal výbor. A ono se něco stalo, výbor neumí sčítat hlasy nebo co? Vždyť existují hlasovací lístky a tam je možné dohladat, kdo jak hlasoval Soudci v případě soudu tyto lístky stačí a vám ne? Pokud chcete mít sčítací komisi, tak si ji musíte zvolit. U nás hlasování per rollam sčítá předseda, vám nestačí výbor. Vy jste pako, které vyrábí problémy, které neexistují. U Per rollam nikdy nemusí hlasovat všichni, někteří vlastníci nahlasují nikdy a o ničem. I takoví existují. Do zápisu se napíš text o čem se hlasovalo, pak se uvede výsledek. Pro 85 vlastníků, tj xy procet, proti 3 vlastníci tj. 3,2%, nehlasovali 10 vlatníků tj, xz%. My ještě napíšeme čísla bytu kdo byl proti a čísla bytů kdo nehlasoval. Například, proti byli vlastníci bytů č.2, 15, 30. Nehlasovali vlastníci bytu č. 1, 7, 3, atd, aby bylo jasné,kdo je přehlasovaný vlastník. Podpis a tečka. Zákonná pravidla. Zákonným pravidlem je pořádný zápis, který musíte mít čim doložit, prokázat, že zápis odpovídá realitě.
Poslední komentáře