Jak stanovit výši příspěvku na správu
Podle sociální a finanční situace nejslabšího člena společenství, aby výše příspěvku na správu nebyla pro něho likvidační, nebo
podle největšího křiklouna na zasedání shromáždění, na kterém se bude rozhodovat o výši příspěvku na správu, který všechny ostatní vlastníky překřičí, nebo
podle toho, jak se předseda výboru společenství zrovna ten den vyspí a tudíž jakou výši příspěvku zrovna ten den na zasedání shromáždění navrhne a ovce to odhlasují, nebo
podle pravidla: ženský v konzumu říkali, že to bude stačit,
a nebo tohle je také dobrý: Máňa říkala, že takový peníze jsou směroplatný.
Naše společenství funguje už od počátku zakládání SVJ. Výše příspěvku na správu vždy musí odpovídat částce, kterou na správu musí společenství vynaložit. Tzn. je třeba z posledního vyúčtování zjistit, kolik se během roku vydalo na správní činnost a podle toho stanovit výši příspěvku na správu, zvýšit v případě, že určená částka již nepokrývá tyto výdaje. Dlouhodobou zálohu na opravy a údržbu pak my u nás uzpůsobujeme potřebám – tzn. víme-li, že je např. potřeba provést výměnu elektroinstalace ve společných částech domu, tak na shromáždění se odhlasuje zvýšení této zálohy, abychom např. do 4 let naspořili částku potřebnou na provedení opravy. Za předpokladu, že dům nebude potřebovat větší investici můžeme opět snížit. Děláme to tak už, léta, nebereme si úvěry, a vyjde to v závěru levněji, než platit úroky bankám. Nejsme velký dům, tak nám tento způsob vyhovuje.
Soudy preferují způsob podle sociální a finanční situace nejslabšího člena společenství, aby výše příspěvku na správu nebyla pro něho likvidační, Lidově nedemokratické vedení SVJ nebo velká družstva, která poskytují správu SVJ podle toho, jak se předseda výboru společenství zrovna ten den vyspí a tudíž jakou výši příspěvku zrovna ten den na zasedání shromáždění navrhne a ovce to odhlasují, nebo podle největšího křiklouna na zasedání shromáždění, na kterém se bude rozhodovat o výši příspěvku na správu, který všechny ostatní vlastníky překřičí, a nebo jinde v SVJ podle pravidla: Ženský v konzumu říkali, že to bude stačit (rozuměj, vedle v baráku to mají taky tak), a nebo tohle je také dobrý způsob: Máňa říkala, že takový peníze jsou směroplatný.
Ano, je to přesně tak! Hlavně, že se někdo ujal funkce! Myslím, že kdyby základem pro výkon funkce ve výboru existoval jednoduchý test o znalostech práv a povinností vztahujících se k vlastnictví bytů podle platných zákonů, tak by to dopadalo jinak. Členové výborů papouškují to, co jim řekne pověřený správce, kterými jsou většinou bývalé Bytové podniky a družstva. Pracovníci těchto Správ domů jsou pro vlastníky autoritami v oboru a těžko jim „neználci“ mohou oponovat.
„Soudy preferují způsob podle sociální a finanční situace nejslabšího člena společenství, aby výše příspěvku na správu nebyla pro něho likvidační“
Pokud je tohle tvrzení správné, potom hledáme do našeho domu sociálně a finančně slabého člena společenství. Ušetříme všichni.
Poslední komentáře