Vložil Pavel, 19. Květen 2011 - 23:59

Děkuji za odkaz, také jsem googloval. :-))

Spíše sháním nějaké praktické poznatky, jak se úředníci chovají, jaké mají argumenty atd.

Z dohledaných informací jsem dospěl k názoru, že u nás není potenciální hnízdiště pro rorýse možné. Přesto náš dům (spolu s celým sídlištěm) nějaký ekoterorista nahlásil do databáze hnízdišť/poten­ciálních hnízdišť, kterou vede a bez jakékoliv kontroly uveřejňuje nějaký pochybný spolek (Česká společnost ornitologická) financovaný z dotací MŽP (tj. i z mých daní).

Máme dvouplášťovou střechu. Pod horním pláštěm jsou větrací otvory zakryté mřížkou. I kdyby se náhodou nějaká mřížka uvolnila, nevytvoří se hnízdiště pro rorýse. Rorýs by prošel větracím otvorem a spadl by do dutiny ve střeše. To by byl jeho konec. Z té dutiny by se nedostal. Jina situace by byla, kdyby větrací otvor byl v úrovni dolního pláště, to by mohl prolést do dutiny, v dutině mít hnízdo a když by odlétal, tak by potřeboval cca 6 metrů pro volný pád, než by začal letět.

Kouzelné je prohlášení jistého JUDr. Blažka, když slavnostně oznamoval vydání Nařízení magistrátu z 15.12.2009: „Nařízení umožní efektivně chránit hnízdní populaci rorýse obecného, aniž by konkrétní opatření znamenala z hlediska rekonstrukcí budov zásadní praktická či ekonomická omezení. Přínosem nařízení bude i zrychlení a zjednodušení povolovacích procesů,“ zdůraznil první náměstek primátora Rudolf Blažek.

Pro JUDr. Blažka nepředstavuje znemožnění stavebních prací od 20.4. do 10.8. „praktické či ekonomické omezení“.

Hezký den!

Pavel

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.